czwartek, 12 listopad 2020 12:25

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce

Nie trzeba dowodzić popularności internetowych zakładów bukmacherskich, zwanych w języku prawnym ‘zakładami wzajemnymi’. Ale czy wiecie, że nie wszystkie firmy prowadzące zakłady sportowe przez Internet działają w Polsce legalnie? Z tego artykułu dowiecie się jakie są zasady prowadzenia takiej działalności zgodnie z prawem, oraz jakie korzyści wiążą się z grą u legalnych bukmacherów online.

Rejestr i licencja na prowadzenie działalności w Polsce

Legalne zakłady sportowe online są regulowane prawem w sieci od niedawna. Aby ubiegać się o rozpoczęcie takiej działalności, należy wypełnić wniosek, wysyłany do Ministerstwa Finansów. Wniosek musi być złożony co najmniej 6 miesięcy przed planowanym dniem rozpoczęcia działalności. Powinien on zawierać nie tylko dokumentację techniczną i prawną, lecz również ekspertyzę, że organizowane gry będą zabezpieczone przed ingerencją osób nieuprawnionych. Jest to dowód dla graczy, że w gry nie można ingerować, a więc będą mogły być organizowane wyłącznie w uczciwy i przejrzysty sposób.

We wniosku powinny zostać opisane również technologie informatyczne, mechanizmy archiwizacji, użyty sprzęt, a nawet zakres dyscyplin sportowych, na jakie będą prowadzone zakłady (na przykład piłka nożna, e-sport, wyścigi samochodowe, zakłady na żywo i inne). Bukmacher musi znać więc dokładną koncepcję i zasady prowadzonej przez siebie działalności przed złożeniem wniosku i zasadniczo nie może później jej zmieniać. Po uzyskaniu zgody na prowadzenie działalności, firmie zostaje nadany numer licencji, co można zweryfikować na stronie internetowej ministerstwa. Przykładem legalnie działającego bukmachera jest PZBuk, o którym więcej informacji można znaleźć na stronie pzbuk.info.

Kolejnym etapem jest wpłacenie kwoty będącej zabezpieczeniem prowadzonych zakładów. Jej wysokość wynosi co najmniej 480 tysięcy złotych, a dodatkowe kwoty muszą być uiszczane za większą liczbę stron internetowych operatora bukmacherskiego czy za punkty stacjonarne. To jednak nie wszystkie obowiązki bukmachera online. Musi on też uiszczać specjalny podatek, dotyczący tylko gier online. Wynosi on 12% i ma on formę podatku obrotowego. Jest on potrącany w momencie zawierania zakładu i pobiera się go niezależnie od tego, czy gracz wygrywa zakład, czy też nie. Wszystkie obowiązki związane z tym podatkiem spoczywają po stronie bukmachera. Na szczęście, w praktyce wielu bukmacherów nie przerzuca go na graczy, pozwalając zawierać tak zwane „zakłady gry bez podatku”, które po prostu zwiększają wysokość kursu o 12%. Gracz musi jednak najczęściej spełnić dodatkowe wymagania, na przykład zawrzeć zakład o odpowiednio wysokim kursie i na kilka wydarzeń na jednym kuponie.

Korzyści z gry u legalnego bukmachera

Istnieje wiele korzyści z gry u takiego legalnie działającego bukmachera online. Przede wszystkim zyskujemy pewność, że zakłady przeprowadzane są w legalny sposób i bez niedozwolonych ingerencji. Ponadto, licencjonowany bukmacher działający jako spółka krajowa, zapewnia większy  zakres lig i rozgrywek z naszego kraju w wielu dyscyplinach, takich jak nasza piłkarska Ekstraklasa. Polscy legalni bukmacherzy mają też obowiązek prowadzenia obsługi klienta w naszym języku, dzięki czemu łatwo o kontakt telefoniczny czy mailowy. W razie problemów, łatwiej też o złożenie reklamacji, ponieważ można ją wysłać do biura w Polsce, a nie za granicę, często do dalekich terytoriów offshore. Dla większości osób zapewne nie będzie również bez znaczenia fakt, że legalnie działający bukmacher płaci w Polsce podatki, z których utrzymywana jest infrastruktura, służba zdrowia czy szkolnictwo w naszym kraju. Wielu legalnych bukmacherów sponsoruje nawet drużyny sportowe, a więc typując u nich zakłady, wspierasz lokalne drużyny i reprezentacje Polski w różnych dyscyplinach.

Władze dbają również o to, aby nie było łatwo grać w naszym kraju u bukmacherów którzy nie posiadają odpowiedni zezwoleń. Zabezpieczeniem jest tu specjalny rejestr stron internetowych, oferujących zakłady w niedozwolony polskim prawem sposób, to jest bez licencji. Domeny znajdujące się w tym rejestrze są blokowane na poziomie operatorów internetowych, co utrudnia do nich dostęp, a przynajmniej na terenie Polski. Warto spróbować gry u legalnego bukmachera online z licencją i zabawić się w typowanie zakładów sportowych w sieci.

Wyświetlony 143 razy
Więcej w tej kategorii: « Bonus na start
© 2013-2020 by SN2.EU