środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 13 maj 2024 15:47

Kami Rita zdobył Mount Everest 29 raz

Kami Rita Sherpa, urodzony w sercu Himalajów, jest synonimem rekordów i wytrwałości w świecie himalaizmu. Jego ostatni wyczyn, 29. zdobycie Mount Everest, nie tylko potwierdza jego dominację w tej dziedzinie, ale również stanowi przełom w historii wspinaczki. W niedzielę, 13 maja, Kami Rita ponownie stanął na szczycie, osiągając 8 849 metrów nad poziomem morza, co jest świadectwem jego niezachwianej determinacji i doświadczenia.

Kuchnia turecka, czyli smaki, które na dobre zagościły w Polsce. Polska jest krajem lubiącym z otwartymi ramionami przyjmować nowości kulinarne i smaki ze wszystkich stron świata. Wprawdzie cenimy przywiązanie do tradycji, ale nie zamykamy się na żadną kuchnię. Ostatnimi laty prym wśród najczęściej wybieranych smaków wiedzie kuchnia turecka i jej zdecydowany faworyt, jakim jest oryginalny turecki kebab.

piątek, 16 kwiecień 2021 19:00

Dlaczego każdy chce zobaczyć Kapadocję?

Będąc na wakacjach w Turcji, ogromna większość turystów decyduje się na wycieczkę do Kapadocji. Śmiało można stwierdzić, że Kapadocja jest najpiękniejszym i najbardziej zaskakującym regionem Turcji. Podczas wycieczki można doświadczyć niesamowitych widoków, które na całe lata zapadną w naszą pamięć.

wtorek, 30 lipiec 2019 16:51

Wycieczki do Japonii

Japonia to jeden z najbardziej fascynujących krajów dla Europejczyków.

wtorek, 18 marzec 2014 14:24

Czy Polacy częściej latają do Azji?

 

Najwięcej Polaków wyjeżdża do Azji od listopada do marca. Na rynek polski weszło na przełomie 2012/2013 roku dwóch dużych przewoźników specjalizujących się w lotach na wschód – Emirates i Qatar Airways. Te dwa fakty skłoniły Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl do przeprowadzenia analizy i znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy faktycznie więcej Polaków jest zainteresowanych wyjazdami do Azji?

Strona 1 z 8