środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 31 lipiec 2023 16:38

Pies w domu - przygotowanie, wybór rasy i opieka

Jak wynika ze statystyk, już niemal połowa Polaków posiada w swoim gospodarstwie domowym psa. Nasi czworonożni przyjaciele poprawiają nasz komfort psychiczny i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Dla wielu są przyjaciółmi na całe życie, nianią dla dzieci, własnym "dzieckiem" oraz członkiem rodziny. Każdy właściciel powinien tak właśnie podchodzić do kwestii posiadania psa, aby zakończyć na świecie przemoc nad zwierzętami. Jeżeli sam zastanawiasz się nad kupnem psa i wyborem właściwej dla siebie rasy, powinieneś przemyśleć kilka najważniejszych aspektów, takich jak styl życia, preferencje i warunki mieszkaniowe.

niedziela, 11 lipiec 2021 15:39

Pies, czyli najlepszy przyjaciel dziecka

Dziecko, które wychowuje się razem z psem jest bardziej empatyczne i szybciej się rozwija – do takich wniosków dochodzi coraz większe grono ekspertów, którzy wyraźnie pokazują ciąg przyczynowo-skutkowy pomiędzy posiadaniem psa, a rozwojem dziecka.

Wszyscy właściciele zwierzątek domowych korzystają z ofert gabinetów weterynaryjnych, udając się do nich na profilaktyczne szczepienia, czy też badania. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy nasz pupil nagle zachoruje i wówczas musimy natychmiast szukać pomocy.

wtorek, 13 kwiecień 2021 14:11

Porównanie ofert psich fryzjerów w Krakowie

Psi fryzjer - z języka angielskiego groomer. Określenie pochodzi od czasownika "groom", czyli pielęgnować. Osoba wykonująca zawód psiego fryzjera nie tylko przycina sierść naszego zwierzaka, ale również zajmuje się: trymowaniem, myciem, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów.

piątek, 01 styczeń 2021 07:00

Gryzaki dla psów- czym one właściwie są?

Są tu jacyś miłośnicy zwierząt? Jeśli tak to bardzo dobrze się składa. Jak wiemy zwierzęta potrafią być prawdziwymi przyjaciółmi dla człowieka. Przyjęło się głównie, że to właśnie pies jest dla człowieka najlepszym przyjaciele.

Strona 1 z 16