niedziela, 11 lipiec 2021 15:39

Pies, czyli najlepszy przyjaciel dziecka

https://www.accdog.pl/ https://www.accdog.pl/ Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dziecko, które wychowuje się razem z psem jest bardziej empatyczne i szybciej się rozwija – do takich wniosków dochodzi coraz większe grono ekspertów, którzy wyraźnie pokazują ciąg przyczynowo-skutkowy pomiędzy posiadaniem psa, a rozwojem dziecka.

Pies jest dla dziecka świetnym przyjacielem zaś opieka nad czworonogiem uczy maluchy odpowiedzialności. Jaka rasa psa dla dziecka jest najlepsza? Jaki pies dla dziecka z alergią? Jaki pies dla dziecka niepełnosprawnego? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

 

Pies dla dziecka – wybór odpowiedniej rasy

 Na samym początku warto podkreślić, że nie wszystkie rasy psów idealnie nadają się do dzieci. Oczywiście wszystko zależy od ułożenia psa i jego charakteru, nie mniej jednak, niektóre rasy psów są bardziej opiekuńcze w stosunku do dzieci, od pozostałych. Najlepsze rasy psów dla dzieci to:

  • Owczarek podhalański,
  • Beagle,
  • Bokser,
  • Pinczer miniaturowy,

Warto podkreślić, że wiele dzieci zmaga się już od najmłodszych lat z poważnymi alergiami, dlatego dla młodych alergików najlepsze będą rasy psów charakteryzujące się hipoalergiczną sierścią, która nie uczula – warto zaznaczyć, że wymienione rasy są także odpowiednie dla dzieci z niepełnosprawnością. Są to m.in. rasy takie jak:

  • Pudel,
  • Basenji,
  • Yorkshire Terrier,
  • Sznaucer,
  • Shin Tzu,
  • Samojed,

Warto podkreślić, że rodzice często zastanawiają się także jaki mały pies dla dziecka będzie najlepszy, gdyż małe rasy psów są łatwiejsze w utrzymaniu. W tym wypadku najlepsze są Shin Tzu, Yorkshire Terriery lub Beagle.

Pies dla dziecka – najważniejsze akcesoria

 Pies doskonale wpływa na rozwój psychiczny i emocjonalny każdego dziecka. Opieka i troska, którą trzeba poświęcić czworonogowi, bardzo wychowawczo wpływa na postawę dziecka względem psa. Wspólne spacery i zabawy zbliżają psa z dzieckiem i pozwalają na wytworzenie się mocnej więzi. Warto podkreślić, że już od samego początku obecności psa w domu dziecka, należy zaopatrzyć się w najważniejsze akcesoria, takie jak dobrą smycz i obrożę. Dla małych ras psów, które wyróżniają się energicznością doskonałym rozwiązaniem będzie obroża półzaciskowa dla psa – zapobiegnie ona ściąganiu przez psa obroży podczas spaceru. Jest to świetne rozwiązanie dla psów, które wykazują skłonności do ucieczki, ponieważ obroża zaciska się, gdy pies pociągnie podczas spaceru. Warto zaznaczyć, że zacisk nie robi psu żadnej krzywdy, gdyż obroża posiada specjalny stoper na którym zacisk się zatrzymuje. Celem obroży półzaciskowej jest uniemożliwienie psu wyswobodzeniu się z obroży.

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych i dobrych jakościowo akcesoriów dla psów, koniecznie odwiedź sklep https://www.accdog.pl/.

© 2013-2020 by SN2.EU