środa, grudzień 06, 2023
poniedziałek, 27 wrzesień 2021 19:14

Valletta i jej zabytki. Fort św. Elma

Słoneczna Malta to wyspa idealna dla tych, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy nad morzem. Na tej wyspie można też przeżyć wspaniałą przygodę, a wycieczki śladami Joannitów cieszą się tu ogromną popularnością. W gronie zabytków wyjątkowo ważnych znajduje się Fort Św. Elma. To jeden z najważniejszych obiektów, jakimi może oczarować turystów Malta. Koniecznie trzeba go zobaczyć w czasie wycieczki po mieście Valletta – stolicy wyspy, na terenie której można ujrzeć tak wiele cennych pamiątek po Kawalerach Maltańskich.

poniedziałek, 26 kwiecień 2021 11:08

Jak wybierać oferty wycieczek po Majorce?

Wyjazd zagraniczny dobrze, gdy jest odpowiednio zaplanowany. W tym względzie można zdecydować się na różne rozwiązania, gdzie z jednej strony można postawić na samodzielne przygotowanie wyjazdu, a z drugiej strony można zdecydować się na wykorzystanie ofert dostępnych w firmach turystycznych, które specjalizują się w realizowaniu wyjazdów dla grup zorganizowanych.

O Malcie nie mówi się za wiele – wiemy, że istnieje, ale sporo osób miałoby problem z jego lokalizacją na mapie. Nie mówi się o nim w mediach, nie słychać o żadnych konfliktach z jego udziałem... może czas odkurzyć nieco wiedzę na temat tego kraju?

Wybierając się w podróż do Włoch wiele osób zastanawia się nad wynajęciem samochodu. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą swobodę w przemieszczaniu się i organizacji czasu wyjazdu. Pojawia się jednak wiele pytań: o cenę, formalności, wybór najlepszej wypożyczalni. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na większość tych niewiadomych.

Według Polskiej Organizacji Turystycznej w ubiegłym roku w Polskiej turystyce pracowało ponad 700 tysięcy osób wypracowując ok 6% PKB jednak rozlewająca się po całym świecie epidemia sprawia, że cała branża turystyczna jest dziś na krawędzi. Zamknięte lotniska, wstrzymane loty, nieczynne hotele, muzea, restauracje i inne atrakcje powodują, że dużo firm z tego sektora może się już nie podnieść.

Strona 1 z 25