czwartek, maj 30, 2024

W Parku Narodowym Gunung Leuser w Indonezji, dziki orangutan samiec o imieniu Rakus zademonstrował niezwykłą umiejętność samoleczenia, stosując roślinę znaną z właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Jest to pierwsza taka obserwacja, podczas której naukowcy byli świadkami bezpośredniego stosowania roślin leczniczych przez dzikie zwierzę.

Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki, we współpracy z NASA, ogłosiło inicjację projektu badawczego, który zaoferuje dwunastu ochotnikom unikalną możliwość zarobienia 18 tysięcy euro. Jednakże, aby zdobyć te pieniądze, uczestnicy będą musieli przez dwa miesiące pozostać w łóżku, symulując warunki nieważkości kosmicznej. Projekt ma na celu zbadanie wpływu długotrwałego przebywania w kosmosie na ludzkie ciało.

poniedziałek, 15 kwiecień 2024 18:48

Spór o wpływy zagraniczne w Gruzji

W gruzińskim parlamencie doszło do gwałtownego incydentu, który stał się odbiciem głębokich podziałów politycznych w kraju. Podczas debaty nad nową ustawą "o przejrzystości wpływów zagranicznych" doszło do rękoczynów między posłami. Ustawa ta, zgłoszona przez partię rządzącą "Gruzińskie Marzenie", wywołała silne reakcje zarówno na forum parlamentarnym, jak i wśród społeczeństwa.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 16:39

Egzotyczne wycieczki i rajskie wyspy z CARTER®

Nie rezygnujcie z Waszych podróżniczych planów i marzeń! Wiele miejsc odetchnęło ostatni rok albo i dłuzej od turystów i czeka na Was z utęsknieniem.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze plany do góry nogami – również te podróżnicze. Mamy jednak nadzieję, że już wkrótce sytuacja się ustabilizuje i znów będziemy mogli podróżować.

Strona 1 z 49