środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 15 kwiecień 2024 18:53

Kryzys koralowców w obliczu zmian klimatycznych

Według najnowszych raportów Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), obserwujemy czwarte globalne zjawisko masowego wybielania koralowców, które jest wywołane rekordowymi temperaturami wód oceanicznych. To zjawisko, gdzie koralowce tracą swoje barwy i mogą umierać, ma poważne implikacje dla ekosystemów morskich oraz dla gospodarek zależnych od morza, generujących rocznie tryliony dolarów.

Jakie macie pierwsze skojarzenia na hasło Urugwaj? Jeden się krzywo uśmiechnie, ktoś inny powie, że to chyba w Ameryce Południowej, jeszcze inny, że tam chyba jakaś opera mydlana miała swoje miejsce akcji. Mimo że nie jest to taki mały kraj, nadal niewiele o nim wiemy. Może pora to zmienić?
środa, 27 luty 2013 13:35

Państwo centralnie równikowe. +Video

Niewielki kraj, który leży równocześnie na dwóch półkulach. Mowa oczywiście o Ekwadorze, który jest znany powszechnie tylko z jednej cechy: przechodzenia przez jego powierzchnię równika. Jednak to nie jedyny powód, który powinien skłonić Cię do zapoznania się z tym państwem. Chcesz poznać inne?
poniedziałek, 22 październik 2012 16:36

Wenezuelska telenowela w Małej Wenecji

Któż z nas nie oglądał oper mydlanych, powstałych właśnie w tym kraju? Nasze skojarzenia dotyczące Wenezueli same w sobie są dowodem na to, jak jeszcze niewiele wiemy o świecie. Dlatego najwyższa pora na to, aby poszerzyć swą wiedzę. Proszę Państwa, przed Wami Wenezuela!
poniedziałek, 08 październik 2012 23:04

Odwieczny spór brytyjsko-argetyński o Falklandy

Małe, niepozorne i podległe. Choć znajdują się tuż u wybrzeży Argentyny, Wielka Brytania zaciekle uważa je za swoje terytorium. Czy coś więcej wiadomo o tych wyspach?
Strona 1 z 3