środa, lipiec 17, 2024

W Gambii narasta napięcie wokół prawa do zdrowia i ochrony kobiet przed praktyką obrzezania kobiet (FGM), uznawaną za krzywdzącą i niebezpieczną. W 2015 roku uchwalenie ustawy zakazującej FGM było ogromnym krokiem naprzód w obronie praw kobiet, jednak obecne próby zniesienia tego zakazu wywołują zaniepokojenie i sprzeciw społeczny.

poniedziałek, 24 kwiecień 2023 16:37

Maroko – wakacje z golfem i nie tylko!

W Maroko znajduje się więcej niż 40 pól golfowych, wybór zatem jest szeroki. To całoroczny kierunek i dobrze skomunikowany z portami lotniczymi w Polsce i w Europie. Maroko oferuje bezchmurne niebo, przyjemne temperatury przez większość roku, green fees w dobrych cenach i pola golfowe zaprojektowane przez najlepszych międzynarodowych architektów. Ale gra w golfa w Maroku to nie tylko gra – to także wrażenia…

poniedziałek, 23 styczeń 2023 19:10

5 najciekawszych miejsc w RPA, czyli o zwiedzaniu RPA

Republika Południowej Afryki jest jednym z największych i z pewnością najbardziej zróżnicowanych krajów na kontynencie afrykańskim.

poniedziałek, 31 lipiec 2017 08:00

W krainie uśmiechniętych Malgaszy

Słońce, plaża, tropikalne klimaty… Kto o nich nie marzy? Szczególnie gdy wakacje w pełni. Pragniesz jechać na urlop pełen wrażeń, ale nadal nie wiesz, jaki kierunek obrać. My natomiast wiemy! Szykuj mapę, słomiany kapelusz, wygodne buty, plecak na drogę. Obiecujemy pełne wrażeń zwiedzanie, gdzie odkrywanie egzotycznej fauny i flory miesza się z kolorowymi i charakterystycznymi widokami.

środa, 23 październik 2013 15:15

Polacy wracają do Egiptu

Jak wynika z danych Fly.pl, czołowego internetowego biura podróży w Polsce, Egipt, przez lata niekwestionowany lider wśród destynacji zagranicznych wyjazdów Polaków znów pnie się w górę, by zająć pierwszą pozycję. Pomimo medialnych doniesień, polscy turyści ponownie postrzegają Egipt jako miejsce bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.

Strona 1 z 5