wtorek, kwiecień 16, 2024
czwartek, 28 marzec 2024 18:46

Hyannis - robot policyjny "Roscoe" w akcji

6 marca policja stanowa Massachusetts stanęła przed trudnym zadaniem: uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w swoim domu w miejscowości Hyannis, strzelając do funkcjonariuszy. W obliczu tej niebezpiecznej sytuacji na miejsce zdarzenia wysłano trzy psy-roboty, w tym Roscoe, aby zlokalizować sprawcę i zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom. Dzięki zdalnemu sterowaniu i zaawansowanym technologiom, Roscoe dostarczył kluczowych informacji o położeniu napastnika, co znacząco przyczyniło się do sukcesu operacji.

wtorek, 23 maj 2023 11:57

Co grozi za potrącenie pieszego?

Potrącenie pieszego to jeden z najczęstszych wypadków drogowych zdarzających się na polskich drogach. W 2022 roku Komenda Główna Policji odnotowała aż 4 762 wypadki z udziałem osób pieszych, co więcej, zdecydowana ich większość spowodowana była z winy kierującego pojazdem. Jakie konsekwencje grożą za potrącenie pieszego? Wyjaśniamy poniżej.

Fałszywe sklepy, błędnie sporządzone, niezgodne z prawem regulaminy zawierające klauzule niedozwolone nie są jedyną pułapką czyhającą w sieci na internautów. Coraz popularniejsze stają się znacznie bardziej zuchwałe próby wprowadzenia w błąd, wykorzystujące pośpiech i nadmierne zaufanie userów. Mowa tutaj o typosquattingu, który w Polsce pojawił się już kilka lat temu,

środa, 16 styczeń 2019 18:24

E-papieros w miejscach publicznych

Papierosy powoli znikają z przestrzeni publicznej. Rządowe i społeczne kampanie przyniosły zamierzone skutki. Ograniczono bierne wdychanie dymu w lokalach i na przystankach autobusowych przez osoby postronne.

sobota, 05 styczeń 2019 12:40

W Unii możesz spać spokojnie

Mając na uwadze wydarzenia z ostatnich lat, kiedy co chwilę dowiadywaliśmy się o jakimś zamachu terrorystycznym, trudno się dziwić, że wielu z nas obawia się terroryzmu. Szczególnie, że wiele spraw, takich jak atak na World Trade Center do tej pory nie jest do końca wyjaśnionych. Jednak bez obaw – Unia robi wszystko, by ograniczyć zagrożenie do minimum.

Strona 1 z 3