wtorek, kwiecień 16, 2024
środa, 23 październik 2013 15:15

Polacy wracają do Egiptu

Jak wynika z danych Fly.pl, czołowego internetowego biura podróży w Polsce, Egipt, przez lata niekwestionowany lider wśród destynacji zagranicznych wyjazdów Polaków znów pnie się w górę, by zająć pierwszą pozycję. Pomimo medialnych doniesień, polscy turyści ponownie postrzegają Egipt jako miejsce bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.

 

Do czasu wybuchu rewolucji na przełomie stycznia i lutego 2011 roku, Egipt był niekwestionowanym numerem 1 w polskiej turystyce. Jego sytuacja zachwiała się, jednak wraz z zakończeniem zamieszek i medialnego szumu informacyjnego, Egipt powrócił na pozycję lidera. W niektórych miesiącach sprzedaż wycieczek nad Nil stanowiła ponad 50% obrotu Fly.pl. Szczególnie dotyczyło to okresu jesienno-zimowego, gdy turyści rekompensowali sobie polskie mrozy wysokimi temperaturami na plażach Egiptu. Chwilowe osłabienie zainteresowania przyszło w czerwcu i lipcu bieżącego roku, wraz z falą kolejnych antyrządowych protestów. Było to jednak tylko przejściowe i obecnie Egipt znów cieszy się dużą popularnością jako najatrakcyjniejsza cenowo całoroczna oferta.

 

Powracający z Egiptu turyści potwierdzali, że w miejscach takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh można zapomnieć o sytuacji w stolicy i spokojnie wypoczywać – mówi Kacper Daszke, Marketing Manager Fly.pl. Turyści mogą mieć pewność, że zarówno organizatorzy wyjazdów, jak i Ministerstwo Spraw Zagranicznych cały czas monitorują sytuację i w razie jakiegokolwiek zagrożenia wydadzą stosowne ostrzeżenia i podejmą natychmiastowe działania, mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu turystów do Polski - dodaje. 

Niezmiennie od lat największą popularnością wśród Polaków cieszy się wypoczynek w Hurghadzie, która stanowi ponad połowę sprzedaży Fly.pl. To baza wypadowa do innych atrakcji turystycznych, takich jak wycieczki po Pustyni Arabskiej. Popularne jest również słynące z raf koralowych Sharm El Sheikh, gdzie wiele atrakcji znajdą miłośnicy nurkowania i snorkelingu. To miejsce wybiera obecnie co trzeci turysta.

Podczas wakacji w Egipcie, najczęściej wybieraną przez klientów Fly.pl formułą jest All Inclusive z wyżywieniem. Największą popularnością cieszą się hotele o najwyższym standardzie, 4-gwiazdkowe, wybierane przez 48% lecących nad Nil i 5-gwiazdkowe, na które decyduje się 45% klientów Fly.pl.

 

Więcej szczegółów oferty wycieczkowej do Egiptu można znaleźć na portalu www.fly.pl