środa, czerwiec 19, 2024
wtorek, 30 lipiec 2019 16:51

Wycieczki do Japonii

Wycieczka do Japonii Wycieczka do Japonii

Japonia to jeden z najbardziej fascynujących krajów dla Europejczyków.

Dzieje się tak dlatego, że przez wieki była ona zamknięta na świat i stosunkowo niedawno, patrząc na wielowiekową historię tego kraju, otworzyła się na Zachód. Z roku na rok staje się ona również coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek. Co warto zobaczyć w Kraju Kwitnącej Wiśni w czasie kilkudniowego pobytu?

W jaki sposób zwiedzać Japonię?

W ciągu ostatnich lat popularne stało się samodzielne organizowanie wycieczek. Jednak warto tutaj pamiętać, że Japonia to odległy kraj, a przede wszystkim duże różnice kulturalne. Dlatego przynajmniej na pierwszy raz warto wybrać się tam z biurem podróży, które specjalizuje się w tego typu wycieczkach. Dodatkowo dobrym pomysłem będzie wybranie wycieczki objazdowej – takiej, która pozwoli zobaczyć jak najwięcej w czasie kilku/kilkunastodniowego pobytu w tym kraju. Przykłady tras takich wycieczek można znaleźć na stronie internetowej http://ctpoland.com.pl/wycieczki-do-japonii.

Co warto zobaczyć w czasie pierwszego pobytu w Japonii?

Jednym z głównych punktów wycieczek do Japonii jest jej stolica, czyli Tokio. Tutaj nowoczesność łączy się z historią. Można zobaczyć między innymi piękny Cesarki Pałac, obok którego znajduje się Podwójny Most. W pobliżu można podziwiać też wiele świątyń o ciekawej architekturze. Dla wielu osób nie lada atrakcją będzie zobaczenie pomnika słynnego psa Hachiko, o którym nawet stworzono film, gdzie jedną z głównych ról odgrywał Richard Gere. Kontrastem dla starej dzielnicy jest nowoczesna część miasta – tutaj warto między innymi przejechać się tokijskim metrem.

Innym miastem wartym zobaczenia jest naznaczona tragiczną historią Hiroszima. Punktem obowiązkowym jest wizyta w Muzeum Pokoju, ale warto tu zobaczyć także Park Pokoju czy Himeji – jeden z najstarszych zamków samurajskich.

Miłośnicy przyrody natomiast będą zachwyceni z wyprawy w okolice góry Fuji, która jest jednym z najczęściej fotografowanych symboli tego kraju. Warto też wybrać się do oceanarium na Okinawie, gdzie można bliżej poznać morskie stworzenia żyjące w wodach okalających Japonię.