sobota, lipiec 20, 2024
wtorek, 19 marzec 2024 17:14

Poznaj klucz do komfortu i stylu, razem z kompletem bielizny damskiej

komplet bielizny damskiej komplet bielizny damskiej mat.prasowe

Komplety bielizny damskiej to podstawa stylu – nawet, jeśli są ukryte pod ubraniem, masz świadomość, że idealnie do siebie pasują i mogą dawać stylistyczną satysfakcję. Zobacz, jak dobierać komplety bielizny do stroju i okazji, aby wyglądać i czuć się znakomicie każdego dnia. Możesz wybrać gotowy komplet lub samodzielnie dobrać majtki do biustonosza. Podpowiadamy różne możliwości.

Gotowe komplety czy samodzielnie skomponowane zestawy bielizny?

Wybranie gotowego kompletu bielizny gwarantuje to, że każda część zestawu będzie do siebie idealnie pasować. Ale czasem można poeksperymentować i samodzielnie skompletować zestaw. Możliwości jest całe mnóstwo. 

  • Możesz dobrać do jednego biustonosza różnego rodzaju dół, np. stringi, brazyliany czy majtki hipster. W ten sposób skompletujesz zestawy pasujące na różne okazje i różne dni. 
  • Lubisz chodzić tylko w jednym kroju majtek? Rozważ zakup wielopaku w pasujących do biustonosza barwach lub wzorach. 
  • Zestaw może, ale nie musi być w jednym kolorze. Co powiesz na kontrasty, na przykład czarna góra i czerwony dół? 
  • Komplety bielizny damskiej można też dobierać na zasadach color-blockingu, czyli dobierać barwy przeciwstawne. Do niebieskich majtek można dobrać pomarańczowy biustonosz. Do różowych zielony itd. Aby uniknąć krzykliwego efektu, zestawiaj przygaszone lub pastelowe warianty kolorów. 
  • Jeśli biustonosz jest we wzory, możesz oczywiście dobrać majtki w identyczny deseń, ale możesz też dobrać gładkie majtki w jednym z kolorów wzoru. 

Kilka praktycznych wskazówek przy zamawianiu kompletów bielizny damskiej

Kiedy dobierasz komplety bielizny damskiej, pamiętaj o stroju, w którym będziesz nosić. Zwykle bieliznę staramy się ukryć pod ubraniem, poza sytuacjami, gdy jest celowo eksponowana (np. bra-topy pod garniturem lub noszenia braletek pod transparentnymi bluzkami). Poniżej kilka wskazówek, co zrobić, aby komplety bielizny damskiej były niewidoczne pod elementami garderoby.

  • Jeśli chcesz, aby stanik nie odznaczał się pod białą koszulą, wybierz biustonosz w kolorze beżowym – stopi się kolorystycznie ze skórą.
  • Pod T-shirt wybieraj biustonosze gładkie, bez przeszyć.
  • Do głębokich dekoltów wybieraj biustonosze typu plunge, które mają niski motek na szeroko ustawionych ramiączkach.
  • Do bluzek na cienkich ramiączkach lub tzw. tub bez ramiączek rekomenduje się biustonosze bez ramiączek, czyli bardotki
  • Stringi lub majtki bezszwowe sprawdzą się pod opiętymi spodniami i legginsami.

To tylko wskazówki stylistyczne, ponieważ bez względu na okoliczności, możesz wybrać komplet bielizny damskiej, w których czujesz się po prostu dobrze i który pasuje do Twojej osobowości lub osobistego stylu.

Komfort i dobre samopoczucie ponad wszystko

Niezależnie od tego, jak stylowe są komplety bielizny damskiej, ważne jest, abyś czuła się w nich komfortowo. Wybieraj dobrze dopasowane rozmiary, które nie będą uciskać ani podrażniać skóry. Do jednego biustonosza warto dobierać 2-3 pary majtek pasujących do zestawu, aby zawsze mieć w bieliźniarce perfekcyjnie dopasowany komplet na każdą okoliczność. Zawsze też sprawdzaj tabele rozmiarów przed zamówieniem. Dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza i majtek to gwarancja komfortu każdego dnia!