czwartek, lipiec 18, 2024
poniedziałek, 11 marzec 2024 13:31

Balenciaga - innowacyjna bransoletka z prowokacyjną ceną

bransoletka  Balenciaga bransoletka Balenciaga

ostatnim przestawieniu kolekcji na sezon jesień/zima 2024, marka Balenciaga, znana ze swojej niekonwencjonalności, zaskoczyła świat modowy kolejnym nietypowym dodatkiem – bransoletką w formie rolki taśmy klejącej. Jednakże to, co budzi największe zdziwienie, to cena tego akcesorium, która wynosi aż 3000 euro. Co stoi za taką wysoką ceną? Przyjrzyjmy się bliżej historii i filozofii marki Balenciaga, aby zrozumieć kontekst tej niezwykłej propozycji.

 

Historia marki Balenciaga

Balenciaga to nie tylko nazwa znanego domu mody, lecz także symbol innowacyjności i luksusu. Założony w 1919 roku przez Cristóbala Balenciagę w Hiszpanii, szybko zdobył uznanie zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku modowym. Choć firma przeszła przez różne okresy zmian i restrukturyzacji, to jej esencja pozostaje niezmienna – Balenciaga to miejsce, gdzie odważne pomysły spotykają się z niezrównanym rzemiosłem krawieckim. Od czasów swoich początków aż po dzisiejsze dni, marka ta kształtuje trendy i definiuje nowoczesną modę, nie bojąc się eksperymentować i przekraczać granice.

Niesamowite projekty Balenciaga

Od samego początku Balenciaga słynął z nietuzinkowych projektów, które wyznaczały nowe standardy w świecie mody. Cristóbal Balenciaga, założyciel marki, był mistrzem w łamaniu konwencji i kreowaniu unikalnych, niepowtarzalnych kreacji. Jego ekscentryczne propozycje, takie jak "kwadratowy płaszcz" czy sukienka typu baby doll, szybko stały się ikonami mody, które przetrwały próbę czasu. Obecnie Balenciaga kontynuuje tę tradycję innowacyjnych projektów, łącząc klasyczne elementy z nowoczesnymi, awangardowymi koncepcjami. Wprowadzenie bransoletki w formie rolki taśmy klejącej tylko potwierdza, że Balenciaga nadal trzyma się z dala od utartych ścieżek, kreując coś zupełnie nowego i nieprzewidywalnego.

Marka Balenciaga, od samego początku swojej historii, kieruje się duchem innowacji i eksperymentowania. Prezentując nietypowe akcesoria, takie jak bransoletka w formie taśmy klejącej, Balenciaga kontynuuje tradycję łamania konwencji i kreowania mody, która przekracza granice. Mimo że cena tego akcesorium może wydawać się wygórowana, warto pamiętać, że za nią kryje się nie tylko wysoka jakość wykonania, ale także unikalność i odwaga w wyrażaniu siebie poprzez modę. Balenciaga to nie tylko marka, to filozofia, która inspiruje do śmiałego wyrażania własnego stylu i indywidualności.