sobota, lipiec 13, 2024
czwartek, 04 lipiec 2024 11:55

Netflix krytykowany za usunięcie najtańszego abonamentu bez reklam

Netflix usuwa najtańszy abonament Netflix usuwa najtańszy abonament pixabay

Netflix ponownie wywołuje oburzenie wśród swoich użytkowników, tym razem eliminując najtańszy abonament bez reklam. Gigant streamingowy informuje subskrybentów korzystających z planu za £6.99/$9.99, że usługa ta przestanie być dostępna z końcem miesiąca.

Czego się dowiesz?

1. Dlaczego Netflix usuwa najtańszy abonament bez reklam?
2. Jakie reakcje wywołuje decyzja Netflixa wśród użytkowników?
3. Jakie są alternatywy dla użytkowników dotychczas korzystających z planu bez reklam?
4. Jakie kroki podejmuje Netflix w walce z udostępnianiem haseł?
4. Jak decyzje Netflixa wpłyną na jego przyszłość w obliczu rosnącej konkurencji?

Subskrybenci będą musieli albo przejść na droższy plan, albo zmierzyć się z koniecznością oglądania reklam. Decyzja ta wywołała falę krytyki, a użytkownicy zarzucają firmie "czystą chciwość".

Koniec abonamentu bez reklam

Od lipca ubiegłego roku Netflix uniemożliwił nowym lub powracającym użytkownikom zapisanie się do "Basic", ale dotychczasowi subskrybenci mogli nadal z niego korzystać. Teraz jednak, do 31 lipca, plan ten zostanie całkowicie wycofany. Użytkownicy są oburzeni, zarzucając firmie, że dąży jedynie do zysków, nie dbając o komfort oglądania.

Plan "Basic with adverts" zadebiutował w listopadzie 2022 roku jako alternatywa dla istniejącego planu bez reklam za £6.99. Netflix wycofuje teraz ten plan, próbując zmusić użytkowników do korzystania z wersji z reklamami, która przynosi firmie dodatkowe dochody z reklamodawców. Wśród oburzonych użytkowników pojawiają się opinie, że jest to "ostatnia kropla" i że Netflix kieruje się wyłącznie chciwością.

Reakcje użytkowników i przyszłość Netflixa

Wielu użytkowników wyraziło swoje niezadowolenie na mediach społecznościowych, w tym na Twitterze, określając ruch Netflixa jako "ostatnią kroplę". Jeden z użytkowników napisał, że Netflix "może się odczepić ze swoimi reklamami", a firma została oskarżona o "czystą chciwość".

Od czasu wprowadzenia planu z reklamami w 2022 roku, Netflix zapewniał, że "nic w sposobie oglądania Netflixa się nie zmieni". Jednakże teraz, gdy plan bez reklam znika, użytkownicy mają do wyboru albo oglądać reklamy za £4.99/miesiąc, albo płacić znacznie więcej, aby ich uniknąć.

Netflix również intensywnie walczy z udostępnianiem haseł, zmuszając użytkowników do płacenia dodatkowej opłaty, jeśli jedno konto jest używane w więcej niż jednym gospodarstwie domowym. Decyzja o usunięciu najtańszego planu bez reklam może być próbą zwiększenia dochodów, w obliczu rosnącej konkurencji ze strony takich usług jak Disney+ i Amazon Prime Video.