sobota, lipiec 20, 2024
czwartek, 29 luty 2024 16:33

Jak wygląda skup nieruchomości z kredytem?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Skup nieruchomości Skup nieruchomości Pixabay

Jeśli Twoja nieruchomość obciążona jest kredytem, możesz mieć dużą trudność z jej sprzedażą – tak naprawdę bardzo ciężko znaleźć kogoś, kto zdecyduje się na taką transakcję. Jeśli mimo wszystko chcesz pozbyć się domu lub mieszkania, możesz skorzystać z pomocy firmy zajmującej się skupem nieruchomości. Taka transakcja może mieć dla Ciebie szereg korzyści. Co ważne, transakcja ta może objąć zarówno dom, jak i mieszkanie bez względu na wysokość kredytu.

Czym jest skup nieruchomości z kredytem?

Walor Nieruchomości to doświadczona firma zajmująca się między innymi skupem nieruchomości z kredytem. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z takiej usługi, możesz mieć pewność, że nie będziesz musiał dłużej zaprzątać sobie głowy odpowiedzialnością za spłatę kredytu hipotecznego – zajmie się tym firma, która odkupi od Ciebie nieruchomość. Co ważne, Ty jako sprzedający otrzymasz gotówkę – możesz przeznaczyć ją na dowolny cel.

Zasady, na jakich odbywa się skup nieruchomości są naprawdę proste. Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, musisz przede wszystkim zgłosić się do firmy, z której usług chcesz skorzystać. Niezbędne jest oczywiście przedstawienie wszystkich dokumentów dotyczących zarówno samej nieruchomości, jak i kredytu. Na tej podstawie może być wykonana wycena nieruchomości. Kolejny krok to uzgodnienie szczegółów transakcji – dowiesz się, jaką kwotę otrzymasz, jeśli zdecydujesz się na podpisanie umowy. Po dopełnieniu wszystkich formalności otrzymasz gotówkę. Możesz przeznaczyć ją na spłatę długów (jeśli takie posiadasz) lub zupełnie inny cel, na przykład zakup innej nieruchomości czy wyjazd na wakacje.

Czym skup nieruchomości różni się od tradycyjnej sprzedaży?

Walor-Nieruchomości od początku swojej działalności kładzie bardzo duży nacisk na najwyższą jakość usług. To oznacza, że oferowany skup nieruchomości dość mocno różni się od tradycyjnej sprzedaży. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, możesz liczyć przede wszystkim na:

  • Szybką transakcję. Decydując się na skup nieruchomości, nie musisz szukać nabywcy, który spłaci za Ciebie kredyt. Twoje zobowiązania przejmuje na siebie firma skupująca dom lub mieszkanie. Wszystko odbywa się sprawnie i naprawdę szybko.
  • Minimum formalności. Ty jako właściciel nieruchomości musisz jedynie dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące nieruchomości oraz kredytu. Niezbędnymi formalnościami zajmie się firma skupująca nieruchomość.
  • Gotówkę przekazaną przez zbędnej zwłoki. Gotówkę otrzymasz natychmiast po zawarciu umowy. Dzięki temu będziesz mógł szybko rozwiązać swoje problemy finansowe, jeśli takie posiadasz.

Jakie nieruchomości może objąć skup?

Dotychczas wspominaliśmy jedynie o domach i mieszkaniach. Tymczasem okazuje się, że skup nieruchomości obejmuje również:

  • garaże;
  • hotele;
  • pensjonaty;
  • nieruchomości gruntowe.

Warto podkreślić, że skup nieruchomości odnosi się do nieruchomości, na których ciąży kredyt, jak i tych zadłużonych, czyli tych, w przypadku których był na przykład niepłacony czynsz czy opłaty za zużytą energię elektryczną.