poniedziałek, 22 lipiec 2013 15:05

Jak utrzymać zabawki dziecka w czystości?

Jak wiadomo dla małego dziecka należy stworzyć bezpieczne otoczenie. Dla większości rodziców oznacza to, że należy zabezpieczyć szafy, kontakty i wszelkie ostre krawędzie w mieszkaniu. Jednakże niezwykle istotne jest, by chronić dziecko przed zarazkami i alergenami. Dlatego tak ważne jest utrzymanie czystości w domu oraz mycie przedmiotów, które podaje się dziecku,

gdyż jak wiadomo małe dzieci lubią wszystkiego „posmakować”.

Mycie, wycieranie, pranie, odkurzanie…

Utrzymanie czystości domu jak i wszystkich przedmiotów w nim się znajdujących nabiera zupełnie nowego znaczenia, kiedy pojawia się w nim mały człowiek. Oczywiście częstotliwość wykonywania tych czynności znacznie wzrasta, szczególnie jeśli maluch ma uczulenie na kurz. Dokładne posprzątanie uchroni również dziecko przed groźnymi zarazkami, takimi jak gronkowce, paciorkowce i E.coli, które znajdują się cały czas w naszym otoczeniu. U małego dziecka mogą one wywołać poważne komplikacje zdrowotne, łącznie z sepsą.

Czego używać do utrzymania higieny w domu?

Usunięcie tych bakterii zwykłym płynem do naczyń czy innym środkiem czyszczącym może okazać się niemożliwe, z drugiej zaś strony nie możemy przy małych dzieciach używać drażniących środków chemicznych, szczególnie zawierających chlor, fosfaty czy chloroform. Jest wiele rozwiązań opartych na naturalnych wyciągach roślinnych, które w bezpieczny sposób pozwalają usunąć prawie 100% wszystkich bakterii, dzięki czemu każdy rodzić może być pewny, że jego dziecko bawi się w bezpiecznym otoczeniu. Przykładem takiego naturalnego środka czyszczącego jest dziecięcy spray do mycia zabawek Bentley Organic, który zawiera w sobie wyciągi z takich roślin jak aloes, mandarynka, cytrynam, pomarańcza i grejpfrut. Po spryskaniu sprayem zabawek dziecko może się nimi bezpiecznie bawić. Nie ma konieczności spłukiwania sprau z zabawek,  wystarczy je tylko  wytrzeć.

Preparatów takich można używać także do mycia blatów stołów,  a także przecierania podłogi. Szczególnie w okresie, kiedy dziecko uczy się raczkować i rączkami dotyka bezpośrednio podłoża. Odpowiedni dobór środków czyszczących oraz detergentów jest o tyle istotny, że produkty oparte na naturalnych składnikach nie wywołują alergii i są w pełni bezpieczne dla dziecka.

Dziecięcy spray do mycia zabawek Bentley Organic cena: 28,90 pln www.bentleyorganic.pl

© 2013-2020 by SN2.EU