sobota, lipiec 13, 2024
czwartek, 30 kwiecień 2020 18:34

Jaki plecak dla dziecka kupić?

Plecak dla dziecka Plecak dla dziecka

Wybór plecaka dla malucha nie jest prostym zadaniem. Zakupiony model powinien przypaść dziecku do gustu, a oprócz tego być wygodny i pojemny. Plecak musi być też wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Na jakie jeszcze kwestie warto zwrócić uwagę? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Plecak dla dziecka ‒ na co zwrócić uwagę? 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, wybór plecaka jest trudnym zadaniem. O czym w szczególności powinniśmy pamiętać podczas zakupów? 

  • Wyprofilowane plecy —  usztywnione, dobrze wyprofilowane plecy plecaka to gwarancja wygody dla dziecka. Zalecane są też modele plecaków z systemem wentylacyjnym. 
  • Usztywnione dno — usztywniane dno sprawi, że placek będzie bardziej stabilny, a dzięki temu wygodniejszy. 
  • Szelki — plecak powinien być wyposażony w wyściełane, regulowane, co najmniej 4-centymetrowe szelki. Dobrze też, gdy plecak dodatkowo będzie wyposażony w pasek zapinany w okolicy bioder ‒ odciąży to kręgosłup małego ucznia. 
  • Przegródki ‒ liczne przegródki sprawią, że maluch będzie mógł wszystko wygodnie poukładać, mowa tutaj zarówno o książkach i przyborach szkolnych, jak i o skarbach, które gromadzi każde dziecko. Dobrym rozwiązaniem są też plecaki z siatkowymi kieszeniami po bokach ‒ w takiej kieszeni można umieścić bidon lub butelkę z wodą. 
  • Design – ważny jest również design plecaka, nawet najmłodsi mają już własny gust i warto wziąć tę kwestię pod uwagę podczas robienia zakupów. 

Zakupowo - szeroka oferta plecaków

Szeroką ofertę plecaków dla dzieci w różnym wieku przygotowała firma Zakupowo. W wymienionym sklepie internetowym dostępne są plecaki różnej wielkości, w szerokiej gamie kolorystycznej, z różnymi motywami ‒ wszystkie wykonane z porządnych materiałów i z licznymi przegródkami. Oprócz plecaków w ofercie Zakupowo dostępne są piórniki, worki szkolne, zestawy do pisania i wiele, wiele innych.

Podsumowanie 

Dobrze dobrany plecak powinien być przede wszystkim wygodny. Tutaj zalecane są modele z usztywnianymi, dobrze wyprofilowanymi plecami, z szelkami o szerokości przynajmniej 4 cm, z licznymi przegródkami i oczywiście w ulubionych kolorach bądź z ulubionym motywem malucha.

Media