sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 17 kwiecień 2020 15:56

Wózek dla dziecka vintage

 Moda, która nawiązuje do przeszłości, to już ogólnoświatowy trend. Retro zadomowiło się we wnętrzach naszych domów, na wybiegach mody, a także w świecie akcesoriów dziecięcych. Na rynku pojawiły się m.in. wózki nawiązujące swoim wzornictwem do tych, którymi podróżowały maluchy w latach 50.

Design z nutą nostalgii nawiązuje do czasów, kiedy każdy produkt miał indywidualny charakter – Decydując się na wprowadzenie kolekcji w stylu vintage, trzeba pamiętać o rzemieślniczej precyzji, z jaką tworzony musi być każdy produkt. Inspiracji szukać możemy na starych fotografiach, w albumach z epoki, a nawet w muzeach – mówi Ewa Machura, nadzorująca pracę projektantów wózków dziecięcych marki Navington.

Retro akcesoria

Konik na biegunach, drewniane klocki, czy ręcznie robione lalki coraz częściej goszczą w dziecięcych pokojach. Retro towarzyszy już nawet najmłodszym z maluchów – ich rodzice zachwycili się wózkami z nutą vintage. Producenci tych przedmiotów starają się stworzyć alternatywę dla masowo produkowanych wózków, zabawek czy ubranek dziecięcych. Przykładem może być unikatowy wózek, nawiązujący swoim designem do lat 50. Na rynku istnieje tylko 12 sztuk tego produktu. – Wózki Retro Navington są robione ręcznie. Dodatkowo posiadają w swojej konstrukcji chromowane części, a wszelkie wykończenia są drewniane. W środku wózka znajdziemy piękny becik udekorowany koronkami - mówi przedstawicielka marki Navington. Z racji tego, że wózki Retro Navington nie trafią do regularnej sprzedaży, a jest ich tylko 12 sztuk, każdy z tych wózków ma już swoje specjalne przeznaczenie.

Jeżeli poszukujesz rankingu najlepszych wózków dziecięcych 3w1 to zapraszam.

 

Media