niedziela, 21 lipiec 2013 12:23

Aplikacje dla dzieci

Dziś prawie każde dziecko posiada telefon komórkowy, smartfona, iPhona czy iPada. Ułatwia to kontakt  z naszą pociechą. Nie musimy się już martwić gdy nasz syn lub córka spóźniają się ponieważ zawsze możemy zadzwonić  i dowiedzieć się czy coś się stało... ...czy po prostu zabawa była wyśmienita i nikt nie zwracał uwagi na kontrolowanie czasu. Ale czy tylko?


Dzisiejsze aplikacje na iPhona i nie tylko, dają rodzicom niezliczone możliwości zarówno komunikacji ze swoimi dziećmi ale także kształtowania ich zainteresowań, poznawania ciekawostek i nowinek  ze świata nauki, dobierania edukacyjnych rozrywek, które pomagają np. w ćwiczeniach pamięci. Co ciekawe dostępne są również aplikacje, które pozwalają za pośrednictwem aplikacji na iPhona ustalić jego aktualne  miejsce położenia. Możemy dzięki temu skontrolować czy nasze dziecko na pewno  jest w szkole, na treningu czy w centrum  handlowym. Dzięki takiej aplikacji łatwo sprawdzić czy nasza córeczka faktycznie jest u koleżanki czy może na dyskotece.

Dla każdego rodzica ważnym jest aby dziecko oddawało się sensownym rozrywkom a nie bezsensownym grom wyniszczającym szare komórki w ekspresowym tempie. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest uprawianie sportu, zainteresowania muzyczne czy plastyczne ale nie oszukujmy się. Wszystkie dzieci i dorosłych pociąga galopujący rozwój techniki oraz możliwości i wygodę, którą nam udostępnia.  Masa zapracowanych  dorosłych zadowolona jest z faktu, że dziecko po powrocie ze szkoły potrafi się zająć sobą i nie wymaga zbyt wiele uwagi ponieważ ma super telefon,  który dostało na urodziny, dzień dziecka czy inną okazję.  Nie wielu z nas wie, że poprzez konkretne aplikacje na iPhona możemy wpływać na rozwój naszego dziecka. Przeróżne rodzaje gier logicznych z pewnością zaowocują w przyszłości lepszym i szerszym postrzeganiem problemów i szybszym ich rozwiązywaniem. Ta sama gra logiczna potrafi mieć zupełnie inną oprawę graficzną dzięki czemu zainteresuje chłopca, który twierdzi, że nie lubi grać w ulubioną grę siostry a tak naprawdę uwielbia te same zasady w innej szacie graficznej. Bartosz Nowakowski  http://albercik.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU