sobota, czerwiec 03, 2023
poniedziałek, 29 lipiec 2013 11:26

Po co komu telefon bez aplikacji?

Telefony komórkowe nie służą już tylko do obierania telefonów czy pisania wiadomości tekstowych. Telefonu komórkowego już nie nazywa się też telefonem tylko smart fonem lub  urządzeniem mobilnym. Postęp techniczny poszedł tak daleko, że teraz wszystkie funkcje jakie spełniał komputer mamy w telefonie. Łączą się one z Internetem i pobierają różnego aplikacje mobilne.
Dzięki nim za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego takiego jak tablet, możemy w jednym momencie możemy czytać gazetę dostępną w wersji online, wstawić zdjęcie na portal społeczności owy, a także zrobić zdjęcie.

Aplikacje mobilne pozwalają także na tworzenie dokumentów tekstowych, raportów rozliczeń. Są też aplikacje, które rejestrują ile przebiegliśmy kilometrów  podczas treningu. Dzięki nim mamy dostęp też do serwisów aukcyjnych, do giełdy lub kursów walut. Aplikacje na telefon można ściągnąć z Internetu za darmo w wersji podstawowej , lub odpłatnie w wersji rozszerzonej tak zwanej pro. Dzięki nim mamy dostęp do wszystkich ważnych dla nas informacji.

Aplikacje mobilne, z każdej strony ułatwiają nam życie. Są one tworzone już dla każdego serwisu internetowego. Każdy program telewizyjny dysponuje aplikacją na smarfona dzięki, której możemy sprawdzić co było tematem każdego odcinka. W każdym momencie jesteśmy w kontakcie ze światem. Praktycznie każda sfera życia została ułatwiona przez tego typu programy. Nie ważne, czy potrzebujemy świeżych informacji z rynku surowców lub giełdy, wybieramy się na kolację z ukochaną i nie wiemy gdzie znajdziemy odpowiednią restaurację, czy też pragniemy zarezerwować lot na wakacje. Wszystkie te operacje są możliwe, dzięki odpowiednio skrojonym aplikacjom działającym na naszych smartphonach.

Wielu producentów systemów operacyjnych tworzy aplikacje, które mogą działać tylko i wyłącznie na ich systemie. Z jednej strony jest to zaleta, ponieważ daną aplikację kojarzyć będziemy tylko z tym producentem, który ja zaprogramował.

Rynek aplikacji mobilnych jest bardzo rozległy. Istnieje wiele firm, które zajmują się ich programowaniem. Dzięki temu każdy kto chce może zlecić wykonanie takiej aplikacji jaką tylko sobie życzy. Oczywiście nie jest to tania inwestycja, ponieważ pracuje nad nią zespół co najmniej kilku informatyków, ale dla firm które chcą w oryginalny sposób się promować koszty nie powinny grac roli, ważne jest tu pozyskanie klienta, który zechce skorzystać z danej aplikacji. sqnbn http://www.16ton.pl