poniedziałek, maj 20, 2024
poniedziałek, 18 marzec 2024 10:08

Kurtka męska w rozmiarze plus size – jak dobrać?

kurtki męskie plus size kurtki męskie plus size mat.prasowe

Kurtka musi znaleźć miejsce w szafie każdego mężczyzny. Panowie o okrąglejszej sylwetce powinni szukać wśród kurtek plus size. Mogą być jednak spokojni – oferta jest coraz bogatsza i z powodzeniem można wybrać model na każdą porę roku, w dobrze dobranym rozmiarze, który przy okazji będzie stylowy.

 

Na co zwracać uwagę podczas wybierania kurtek plus size? Czego powinien unikać mężczyzna o większych gabarytach? Podpowiadamy!

Rozmiar kurtki jest najważniejszy!

Najważniejszym elementem w przypadku wybierania kurtki jest jej dopasowanie pod względem rozmiaru. Męskie kurtki w rozmiarach plus size można znaleźć w sklepie DuzyLolek.pl. Podstawowy błąd, który nierzadko popełniają więksi panowie, to wybieranie kurtek zbyt luźnych, w za dużych rozmiarach. Choć może się wydawać, że luźniejsza kurtka ukryje nadprogramowe kilogramy, będzie zupełnie odwrotnie!

W kurtce – zarówno jesiennej, zimowej, jak i przejściowej – mężczyzna musi czuć się swobodnie. Powinien on móc założyć pod nią tyle warstw odzieży, ile jest niezbędnych w danej porze roku, aby zagwarantować sobie ciepło i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Swoboda to jednak nie to samo, co za dużo luzu.

Jak dopasować rozmiar podczas zakupów online?

Znalezienie idealnego rozmiaru kurtki podczas zakupów w sklepach stacjonarnych, to proste zadanie. Mężczyzna powinien wziąć do przymierzalni wybrany fason kurtki w trzech rozmiarach – tym, który zwykle nosi, o jeden rozmiar większym i o jeden rozmiar mniejszym. Każdy sklep ma bowiem nieco inną rozmiarówkę, czasami bywają one zaniżone bądź zawyżone. Ponadto w ciągu roku masa ciała mogła ulec zmianie, dlatego należy przymierzyć trzy rozmiary kurtki, aby wybrać tę odpowiednią.

Nieco więcej zachodu wymaga wybieranie w sklepach online. Przede wszystkim należy kierować się tabelą rozmiarów zamieszczoną na stronie danego sklepu. Poza tym mężczyzna musi wykonać kilka pomiarów. Dobrze jest, aby miał do tego osobę, która mu pomoże. Dzięki temu uda się dokonać precyzyjnych pomiarów. Jak zatem mierzyć?

Należy uwzględnić swój wzrost, obwód w najszerszym miejscu klatki piersiowej, w barkach, w biodrach, a także długość rękawa – od ramienia aż do końca kciuka. Te kilka wymiarów pozwoli właściwie wybrać rozmiar kurtki nabywanej w sklepie online.

Rodzaje kurtek – na co postawić?

W zimie przyda się cieplejsza kurtka, jesienią zaś ta, która ochroni przed wiatrem i deszczem. Latem sprawdzi się cienka kurtka, która zagwarantuje komfort podczas nieco chłodniejszych, wietrznych czy deszczowych dni.

Panowie o większych gabarytach powinni unikać zbyt krótkich kurtek, obszernych puchówek oraz oversizowych modeli. Lepiej postawić na kurtkę, która zakryje biodra, będzie prosta, ewentualnie lekko taliowana. Nie zaleca się stawiania na bomberki, które podkreślają nadprogramowe kilogramy, zamiast je maskować.

Kolory i wzory

Pod względem estetycznym, najlepiej stawiać na ciemne odcienie, które wyszczuplają. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby szukać wśród żywszych odcieni, które każdej stylizacji dodają smaczku. Do każdego jednak pasuje zupełnie inny fason czy kolor, stąd kluczowe jest indywidualne dopasowanie takiej kurtki.

Podobnie rzecz się ma ze wzorami – tu panuje spora dowolność, choć z uwagą, że im większe i wyrazistsze wzory na kurtce, tym większe ryzyko podkreślenia tego, co mężczyzna chce raczej zatuszować.

Dokonajmy pomiarów, zastanówmy się nad ulubionymi kolorami czy wzorami, a także uwzględnijmy porę roku, podczas której ma być używana kurtka. Dzięki temu uda się znaleźć model plus size, który zachwyci!