piątek, 26 lipiec 2013 20:03

Geek pyta: Do czego przydaje się tablet?

Od kilku lat obserwujemy wzrastającą popularność wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Wydaje się, że czasy stacjonarnych PC-tów i prostych telefonów komórkowych już bezpowrotnie minęły. Mimo to, wiele osób podchodzi sceptycznie do nowoczesnych technologii i nadal uważa, że tablet nie jest im potrzebny.
Warto jednak przed zajęciem takiego stanowiska poznać wszystkie możliwości, jakie dają nam tablety.

Po pierwsze, należy pamiętać o tym, że to użytkownik w znacznej mierze decyduje o tym, jakie funkcje będzie posiadał jego tablet. Dzieje się tak ze względu na zainstalowanie w urządzeniach systemów operacyjnych, które samodzielnie rozbudowujemy o nowe, potrzebne nam aplikacje. Warto pamiętać, że codziennie powstają setki zarówno płatnych, jak i darmowych programów na systemy takie jak iOS i Android, instalowane na najpopularniejszych tabletach. To pozwala na praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji.

Po drugie, warto wiedzieć, że nowoczesne tablety wyposażone są w karty pozwalające łączyć się z innymi użytkownikami w wielu różnych technologiach bezprzewodowych (Wi-Fi, GSM, 3G, LTE). To pozwala wykorzystywać tablet także jako substytut telefonu komórkowego, a nawet komputera przenośnego.

Po zastosowaniu odpowiednich akcesoriów możemy wykorzystać tablet jako mobilną maszynę do pisania lub mały zestaw audio. Producenci oferują całą masę dodatkowego sprzętu, włączając w to nawet obiektywy do wbudowanych w tablety aparatów fotograficznych. kamil http://artykuly-do-przedruku.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU