piątek, 05 lipiec 2019 11:57

Tablet, czyli sposób na nudę w każdym miejscu

Tablet Samsung Tablet Samsung

Jesteśmy coraz bardziej mobilni – znacznie częściej niż kiedyś opuszczamy nasze cztery ściany i wyjeżdżamy – czy to w celach rozrywkowych, czy też zawodowych. Przy okazji nie chcemy, by poziom naszego bytowania znacząco spadł. Niestety, nie wszędzie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą wiele rzeczy, które ułatwiają nam życie na co dzień – dotyczy to także elektroniki. Jeżeli nie chcemy rezygnować z naszych codziennych rozrywek, przebywając poza domem, powinniśmy zainwestować w tablet, na przykład ten oferowany przez Samsunga – SM-T560NZKAXEO.

 

Tablet, czyli rozsądny kompromis pomiędzy laptopem a smartfonem

Laptopy, projektowane niegdyś z myślą o tym, że będą pełnić funkcję komputerów przenośnych, stają się w dzisiejszych czasach już za duże. W codziennym użytkowaniu, zwłaszcza tym poza domem, stają się mało praktyczne. Nie jesteśmy w stanie ich wszędzie zabrać. Trudno wyobrazić sobie na przykład biwakowanie pod namiotem na polu campingowym, grillowanie na działce w towarzystwie znajomych czy podróż ciasnym autokarem z laptopem.

W obliczu takiej sytuacji można by było stwierdzić, że wystarczy nam smartfon. Wyobraźmy sobie jednak próbę obejrzenia kilku odcinków ulubionego serialu – już w trakcie pierwszego będziemy odczuwać dyskomfort z powodu zbyt małego wyświetlacza. Takie minimalistyczne rozwiązanie nie dostarczy nam więc zbyt wielu emocji i wrażeń, jakie towarzyszyłyby większemu wyświetlaczowi. W takiej sytuacji tablet jawi się jako złoty środek pomiędzy dużymi, jak na dzisiejsze standardy, laptopami oraz zbyt małymi smartfonami. Dla przykładu, oferowany przez Samsunga SM-T560NZKAXEO ma wyświetlacz o przekątnej 9,6 cala, czyli nieco ponad 24 centymetry. Śledzenie perypetii naszych ulubionych bohaterów na takim ekranie dostarczy nam znacznie więcej emocji, niż wpatrywanie się w stosunkowo niewielki wyświetlacz smartfona, nie powodując przy okazji podobnego dyskomfortu. Wspominany powyżej tablet Samsung Galaxy Tab E T560 ma do tego tylko 8,5 milimetra grubości i waży niespełna pół kilograma. Dopakowanie go do nawet najbardziej wypchanej torby czy załadowanego bagażnika nie powinno stanowić żadnego problemu i nie będzie przez nas odczuwalne. To, w perspektywie dźwigania kolejnej torby z laptopem, jawi się jako wyjątkowo komfortowa sytuacja.

To samo dotyczy grania. Tablety są z reguły wydajniejsze niż smartfony i mają lepsze parametry – na przykład wspominany już tablet SM-T560NZKAXEO ma procesor o mocy 1,3 GHz oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Umożliwi to znacznie ciekawsze doświadczenia niż granie na smartfonie. Pozwoli mu to działać na pełnych obrotach przez kilkanaście godzin. Ponadto taka bateria sprawia na przykład, że tablet Samsung Galaxy Tab E T560 umożliwia słuchanie muzyki przez 95 godzin! Jeżeli ktoś do gry potrzebuje myszy i klawiatury, nie jest to żaden problem – wiele tabletów oferuje możliwość podpięcia tych urządzeń, co pozwoli uczynić z nich minikomputer.

Tablet sprawdzi się więc w pewnych sytuacjach lepiej niż laptop. To samo dotyczy smartfona. Jeżeli chodzi o wszelkie inne aspekty, także nie ustępuje im pola – umożliwia robienie zdjęć, surfowanie po Internecie czy czytanie. Jego gabaryty sprawiają, że jest doskonałym wyborem na multimedialną rozrywkę poza domem. Jeżeli wychodząc z domu, nie chcemy rozstawać się z elektroniką, a jednocześnie potrzebujemy czegoś praktycznego i funkcjonalnego – warto postawić na tablet.

Wyświetlony 184 razy
© 2013-2019 by SN2.EU