piątek, 05 lipiec 2019 11:50

Karta PSN – do czego można ją wykorzystać?

PSN, czyli PlayStation Network, to dostarczana przez firmę Sony usługa sieciowa, obejmująca swoim zasięgiem użytkowników konsol PlayStation (PSP, PS3, PS4 oraz PS Vita). Aby się z nią połączyć, oprócz samej konsoli, potrzebne jest także połączenie z internetem. Połączenie następuje przez dedykowaną przeglądarkę wbudowaną w konsole. Sama usługa PlayStation Network jest darmowa, ale dzięki powiązaniu z PlayStation Store można przez nią dokonywać zakupów gier i dodatków. Do tego potrzebne będzie doładowanie PSN, do którego potrzebna jest karta płatnicza lub karta PSN.

Dzięki PlayStation Network możemy wykupić dostęp do gier. W ofercie znajdziemy zarówno najnowsze hity, jak i klasyczne gry, które bawiły jeszcze użytkowników PS ONE i PlayStation 2. Poza nimi dostępne są też gry MINIS, czyli mało rozbudowane, ale niezwykle wciągające gry dobre do szybkiego relaksu np. w podróży. Oprócz pełnych wersji gier dostępne są także wersje demo. Czasami bardziej wyczekiwane gry można też nabyć w przedsprzedaży, czyli opłacając dostęp jeszcze przed premierą, by cieszyć się najświeższą rozrywką, gdy tylko będzie ona dostępna.

Oprócz dostępu do nowych gier doładowanie PSN pozwala również na wykupienie DLC, czyli dodatków do już posiadanych gier w postaci nowych map, misji, elementów wyposażenia, poziomów itp. Można też odblokować nowe motywy lub avatary. PSN daje także dostęp do rozrywki w rzeczywistości wirtualnej (VR) - dzięki specjalnym okularom możemy oglądać filmy sferyczne, a także odkrywać materiały PS VR, dzięki którym przeniesiemy się na powierzchnię Marsa, afrykańską sawannę lub pełne rekinów oceaniczne głębiny.

Zakup doładowania PSN

Karta PSN może być więc wykorzystana na różne sposoby, jako płatność za rozmaite formy rozrywki. W jaki sposób zyskać taką kartę? Można ją kupić w stacjonarnych sklepach z grami oraz w sklepach sieciowych oferujących multimedia i elektronikę. Poza tym karta PSN pojawia się coraz częściej w ofercie marketów i sklepów spożywczych, więc nabycie jej nie powinno stanowić problemu w żadnym mieście. Przy odrobinie szczęścia karta PSN znajdzie się w naszym koszyku podczas cotygodniowych zakupów!

Karta PSN to tylko jeden ze sposobów na doładowanie PSN. Pozostałe to przelew za pośrednictwem konta PayPal albo płatność kartą debetową lub kredytową. W tym zestawieniu karta PSN wydaje się transakcją bardzo wygodną i przystępną. Przede wszystkim można ją wykonać, używając do tego gotówki. Za kartę PSN płacimy w sklepie, przy kasie, jak za normalne zakupy (w zasadzie karta PSN może być po prostu częścią normalnych zakupów). A to oznacza, że nawet nie musimy mieć konta bankowego – bardzo dobra opcja dla osób, które nie skończyły jeszcze 18 roku życia i najzwyczajniej nie mogą mieć konta bankowego z kartą kredytową.

Poza tym karta PSN może być też świetnym pomysłem na prezent. Zakupiona karta może być wykorzystana do doładowania dowolnego konta, dlatego, gdy przekażemy ją np. solenizantowi, będzie mógł zrobić doładowanie PSN na swoim koncie i samodzielnie wybrać gry, jakie chciałby dodać do kolekcji.

© 2013-2020 by SN2.EU