piątek, 05 lipiec 2019 12:07

Wielozadaniowość smartfona – absolutny hit przy robieniu wielu rzeczy naraz!

Smartfon Smartfon

Stare modele pierwszych telefonów komórkowych miały w zasadzie tylko funkcję dzwonienia i odbierania połączeń, ewentualnie nadawania i odbierania wiadomości tekstowych. Nikomu nie przychodziło więc do głowy, aby robić na nich kilka rzeczy jednocześnie. Współczesne smartfony są dużo bardziej zaawansowane pod względem funkcji i możliwości, dlatego często istnieje pokusa, by korzystać z nich na wielu płaszczyznach w tym samym czasie. Jak to pogodzić? Wybierając odpowiedni model smartfona!

 

 Multitasking w mobilnym wydaniu

            Użytkownicy starszych modeli smartfonów z pewnością znają ten ból: podczas porannego joggingu muszą dokonywać wyboru – czy słuchać muzyki z YouTube’a, czy ustawić aplikację mierzącą liczbę kroków i spalanie kalorii. W nowoczesnych smartfonach brakuje nam więc wielozadaniowości komputera – możliwości puszczenia muzyki na jednej karcie i przeglądania śmiesznych obrazków na drugiej, z włączonym w międzyczasie komunikatorem i mediami społecznościowymi, aby nie przegapić żadnego powiadomienia. Samsung Fold to niezwykle ciekawy składany smartfon, który cechuje bardzo duża przekątna ekranu, dzięki czemu można go podzielić na strefy robocze, by jednocześnie mieć przed sobą kilka otwartych bieżących kart. Również Apple w swoim systemie iOS postawił na wielozadaniowość.

            Po co mi wielozadaniowy smartfon?

            Czy to kupując Samsung Fold, czy też iPhone, trzeba się dokładnie zapoznać z instrukcją użytkowania smartfona, zanim przystąpi się do testowania jego funkcji. Otóż należy umieć dobrze wykorzystać multitasking swojego telefonu. Użytkownik powinien mieć świadomość tego, kiedy po wciśnięciu przycisku HOME jego aplikacja zawiesza się, kiedy zostaje wyłączona, a kiedy pracuje w tle. Będzie to miało zasadniczy wpływ na zużywanie pamięci urządzenia oraz komfort pracy z nim. Nawet supernowoczesny składany smartfon nie umie odgadywać intencji użytkownika, więc funkcjonuje tak, jak został zaprogramowany. Aby sprawdzić, jak działa wielozadaniowość telefonu, i umiejętnie operować pomiędzy wieloma otwartymi kartami, koniecznie trzeba poznać cały wachlarz możliwości smartfona.

            Multitasking w pracy

            W służbowych telefonach multitasking jest bardzo pożądaną cechą. Dobrze jest móc na swoim smartfonie jednocześnie prowadzić wideokonferencję z klientem, a do tego wyszukiwać w swojej skrzynce mailowej lub folderach niezbędne do rozmowy dokumenty, przesyłać je klientowi i odnajdywać w sieci ciekawe materiały. Samsung Fold oraz najnowsze modele iPhone’a mają bardzo zaawansowany i ciekawy system multitaskingu, ale uwaga – trzeba umieć się w nim odnaleźć. Współczesne urządzenia mobilne są na tyle zaawansowane, że często nie wystarczy potrzymać telefon 5 minut w dłoni, by poznać go od podszewki. Warto odpowiednio skonfigurować ustawienia swojego smartfona, trochę z nim poobcować i nauczyć się wykorzystywać możliwości, które ma w sobie. Dzięki temu smartfon może się stać naprawdę pożytecznym narzędziem pracy. Pozwoli na wykonywanie części zawodowych obowiązków w domu lub podczas podróży, co daje większą elastyczność w kwestii godzin pracy. Wielozadaniowość smartfona jest bardzo przydatna dla osób, które prowadzą swoje biznesy i chcą, nawet będąc na urlopie, móc kontrolować poczynania swoich pracowników. A zatem – poznaj wszystkie ukryte talenty swojego urządzenia i wykorzystaj je – na dużym ekranie i wielu kartach naraz, tak jak lubisz!

© 2013-2020 by SN2.EU