sobota, 06 lipiec 2019 12:44

Skanowanie 3D – usługi

Skaner 3D Skaner 3D

Profesjonalne skanery 3D to urządzenia wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, umożliwiające dokonanie pomiarów różnorodnych obiektów w sytuacji, gdy tradycyjne metody zawodzą bądź ich precyzja pozostawia wiele do życzenia. Technologia 3D pozwala na wytwarzanie i odtwarzanie rozmaitych przedmiotów i to w bardzo krótkim czasie.

Nic zatem dziwnego, że skanery 3D systematycznie pojawiają się w kolejnych zakładach produkcyjnych. Z kolei te przedsiębiorstwa, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowoczesnego skanera, mogą skorzystać z oferty firmy wykonującej skanowanie 3D własnym sprzętem.

Skanowanie obiektów z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń pomiarowych

Profesjonalne skanery 3D są przeznaczone do skanowania obiektów znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Posiadają wzmocnioną obudowę, dzięki czemu świetnie radzą sobie w trudnych warunkach przemysłowych, ale także w zmiennych warunkach pogodowych. Nie straszne im hałasy i drgania, kurz, pyłki czy wilgoć. Dokonują dokładnych pomiarów zarówno przy zmiennym oświetleniu dziennym i sztucznym, jak i w czasie dużego zachmurzenia.

Dzięki skanerom 3D możliwe jest uzyskanie dokładnych wymiarów obiektów o nieregularnych kształtach, bardzo małych bądź bardzo dużych i o niejednolitej strukturze. Skanery radzą sobie również z powierzchniami połyskującymi, jak i obiektami przezroczystymi. Nic zatem dziwnego, że firmy wykonujące usługi skanowania 3D wciąż otrzymują nowe zlecenia, a popularność tego typu usług systematycznie rośnie.

Skanowanie 3D – miejsce realizacji usługi

Usługa skanowania 3D (sprawdź ofertę na evatronix.com) może być wykonana w laboratorium pomiarowym bądź też bezpośrednio u klienta. Wszystko zależy od jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Niekiedy przewiezienie obiektu nie jest możliwe bądź zupełnie nieopłacalne, innym razem firma nie może sobie pozwolić na wymontowanie ważnego elementu, jego wysyłkę i kilkudniowe oczekiwania na powrót części, co wiązałoby się z koniecznością wstrzymania produkcji.

Warto przy tym dodać, że o ile samo skanowanie może odbyć się u klienta, o tyle dalsze prace nad pozyskanymi skanami prowadzone są w siedzibie firmy, która podjęła się wykonania usługi. Często są to również prace ze szkicami i dokumentacją techniczną.

Usługi skanowania 3D - przegląd

Realizacja usługi skanowania 3D często obejmuje również modelowanie 3D. Poza tym producenci wysokiej jakości urządzeń pomiarowych świadczą usługi z zakresu inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, szybkiego prototypowania i druku 3D. Zajmują się m.in. tworzeniem modeli CAD dla gotowych produktów, które nie posiadają dokumentacji technicznej. Świadczą usługi bezdotykowej kontroli jakości i sporządzają graficzną oraz liczbową analizę odchyłek. Wykonują również usługi szybkiego prototypowania w technologii druku 3D i obróbki CNC. Zakres świadczonych usług jest bardzo szeroki, a jakość użytkowanego sprzętu wysoka, dlatego część przedsiębiorców rezygnuje z zakupu własnego skanera – woli, gdy usługi skanowania wykona doświadczona firma zewnętrzna.

Wyświetlony 755 razy
© 2013-2019 by SN2.EU