środa, 31 maj 2017 13:49

Egzotyczna podróż po odmianach zielonej herbaty

Dziś zabierzemy Cię w odległe zakątki świata. Poznasz najlepsze odmiany zielonej herbaty, która jak powszechnie wiadomo, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zielona herbata ma już ponad 5000 lat. Jest to najstarsza ze wszystkich herbat. Posiada wiele gatunków i odmian. Różnią się od siebie smakiem, kolorem, zapachem czy długością parzenia. Nasz samolot zmierza do Chin i to zupełnie nieprzypadkowo. Obecnie na świecie produkuje się przeszło 600 000 ton zielonej herbaty. Najpopularniejszym producentem są właśnie Chiny. To stamtąd pochodzi ponad 75% wszystkich odmian.

Wytwarzanie zielonej herbaty, pochodzącej z Państwa Środka, dzieli się na prowincje. Każda prowincja produkuje zazwyczaj kilka gatunków. 
Jedną z najlepszych chińskich herbat zielonych jest Long Jing, czyli Smocza Studnia. Mnisi buddyjscy zaparzali ją dla pielgrzymów. Dzięki niej turyści pozbywali się stresu, oczyszczali umysł ze złych myśli. Long Jing jest herbatą o łagodnym smaku, przeplatającym się z nutą orzeszków ziemnych. Jest to ciekawe i oryginalne połączenie dla osób, które rozpoczynają przygodę ze światem zielonych herbat.

Meng Ding Gan Lu pochodzi z góry Meng Ding. Wiele opowieści sugeruje, że to właśnie tam, picie herbaty jako wyraz kultury, rozwijało się najszybciej, zalewając tym zwyczajem inne obszary. Uprawiana przez mnichów, była składana jako danina na dworze cesarskim. Ta odmiana jest słodka, lekka i orzeźwiająca, więc jeśli poszukujesz alternatywnego rozwiązania na upalne dni, to jest to propozycja dla Ciebie.

Lu An Gua Pian wchodzi w skład zestawienia 10 najlepszych chińskich herbat. Pochodząca z prowincji Anhui, z nutą kwiatową, łączy słodki posmak z orzeźwieniem. Co więcej, według chińskiej tradycji, ma właściwości lecznicze. Kojąco wpływa na zaburzenia snu oraz wzroku. Stanowi odpowiednie rozwiązanie dla osób podatnych na stres, spędzających długie godziny przed komputerem.

Jeżeli szukasz jednak rozwiązania na inne dolegliwości, przeczytaj o polecanych i zdrowych herbatach, które wzmocnią Twoją barierę ochronną i zapewnią dobre samopoczucie.

To już koniec naszej krótkiej, ale wspaniałej i ciekawej podróży. Więcej o właściwościach i tym dlaczego warto pić zieloną herbatę, przeczytasz na www.herbata.info

 

© 2013-2020 by SN2.EU