poniedziałek, maj 20, 2024
środa, 04 marzec 2020 11:08

Długoziarnisty ryż basmati Karoon

Ryż basmanti Ryż basmanti

Ryż basmati to ziarna z naturalnych upraw od wieków prowadzonych u podnóża Himalajów. Proces uprawy gwarantuje brak obecności pestycydów, metali ciężkich oraz bakterii, wirusów i grzybów.

Długoziarnisty ryż basmati Karoon to odmiana ryżu wykorzystywana na całym świecie. Dlaczego ryż basmati jest tak popularny? Na czym polega jego wyjątkowość?

Długoziarnisty ryż basmati Karoon wyhodowany został około X wieku. Uprawy prowadzone u podnóży Himalajów – w Pakistanie i Indiach – zasilane są krystalicznie czystą wodą pochodzącą z lodowców. Urodzajne pola i nieskażona przyroda sprzyjają przyswajaniu składników mineralnych, z których słynie ryż basmati hodowany zgodnie z tradycyjnymi metodami, a następnie suszony na słońcu.

Ryż basmati Karoon nie jest genetycznie modyfikowany i nie zawiera syntetycznych składników ani sztucznych ulepszaczy. Dzięki temu odmiana Karoon słynie z obecności witamin i minerałów takich jak sód, potas, magnez, wapń i witaminy z grupy B. Składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety.

Odmiana Karoon charakteryzuje się charakterystycznym intensywnym aromatem i wyglądem ziaren, które są znacznie dłuższe i cieńsze niż w przypadku tradycyjnych gatunków ryżu. Zaletą jest niski stopień połamania ziaren – dla ryżu basmati jest to 2%, co oznacza, że po ugotowaniu ziarna kleją się mniej niż inne odmiany.

Gdzie kupić długoziarnisty ryż basmati Karoon?

Długoziarnisty ryż basmati Karoon to produkt klasy premium, co oznacza, że nie jest tani i łatwo dostępny. Jednak dzięki swoim właściwościom wykorzystywany jest praktycznie na całym świecie zarówno przez profesjonalnych kucharzy, jak i do przygotowywania domowych posiłków.

Jako produkt wysokojakościowy ryż basmati pakowany jest w bawełniane torby, które stanowią gwarancję zachowania optymalnej wilgotności ziaren. Ekologiczne woreczki wielokrotnego użytku to tradycyjny sposób pakowania ryżu basmati Karoon.

W Polsce odmiana Karoon dostępna jest między innymi na stronie ryz-basmati.pl, gdzie można poznać wyniki badań laboratoryjnych i właściwości odżywcze oraz dokonać zamówienia. Sklep umożliwia zakup ilości hurtowych i detalicznych dla firm oraz użytkowników indywidualnych.