poniedziałek, maj 20, 2024
niedziela, 03 maj 2020 17:50

Dieta pudełkowa wsparciem dla ćwiczących

Catering dietetyczny Catering dietetyczny

Nie od dziś wiadomo, że aby zachować świetną formę fizyczną trzeba ćwiczyć minimum pięć razy w tygodniu i dbać codziennie o właściwą dietę. Nie jest to takie proste, biorąc pod uwagę codzienne życie jakie prowadzi większość z nas.

Zaczynamy dzień od dojazdu do pracy (w dużych miastach zajmuje to nawet godzinę, tak samo powrót), następnie osiem godzin pracy biurowej (często siedzącej, bez odrobiny ruchu). Po pracy często marzymy o chwili spokoju i relaksu, a przecież trzeba szybko zrobić obiad dla siebie, a często również dla rodziny. Jeśli mamy dzieci to obowiązków jest jeszcze więcej – odrabianie lekcji, spacery, wspólna zabawa (choć to raczej forma odpoczynku, a nie zobowiązania). Jak w takim dniu znaleźć czas na minimum czterdziestominutowe ćwiczenia? Jak do tego wszystkiego dołożyć zakupy i gotowanie zdrowych posiłków? Tajemnica tkwi w organizacji dnia albo.. w byciu sprytny i wykorzystaniu gotowych rozwiązań dostępnych na rynku. Dietetyczny catering oraz zakupy online dowożone pod nasze drzwi to tylko niektóre z opcji, które pomogą nam zapanować nad chaosem dnia codziennego i pozostać przy tym w dobrej formie fizycznej i psychicznej! Nie ma większej satysfakcji niż odhaczenie na końcu dnia listy rzeczy, które udało nam się osiągnąć!

Zdrowy catering – co to właściwie znaczy?

Zdrowe posiłki to przede wszystkim posiłki dobrze zbilansowane i dobrane indywidualnie pod konkretną osobę. Niestety nie ma uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się u każdego. Dlatego każdą zmianę stylu odżywiania warto zawsze przedyskutować z dyplomowanym dietetykiem. Wydaje się, że to tylko jedzenie i przecież pozytywna zmiana na zdrowsze jedzenie nie może nikomu zaszkodzić. Najczęściej rzeczywiście tak jest, ale zdarzają się też i inne przypadki. Dietetyk powinien zlecieć zestaw podstawowych badań morfologicznych, ewentualnie próby wątrobowe oraz badanie cholesterolu. Następnie dokonywana jest analiza składu ciała. Dowiadujemy się tutaj ile posiadamy tkanki tłuszczowej, w jakim stanie są nasze organy wewnętrzne (czy nie są zbytnio otłuszczone, bo jest to najbardziej niebezpieczne zjawisko) i oczywiście oceniamy naszą wagę w porównaniu do wzrostu. Obliczony zostaje wskaźnik BMI, z którego łatwo wyciągnąć wnioski czy posiadamy nadwagę czy nie. Kolejne kroki zależą od nas. To my decydujemy jaki chcemy osiągnąć efekt – czy chodzi wyłącznie o zgubienie kilogramów, czy może o wysmuklenie ciała i zyskanie nowych mięśni? W porozumieniu z dietetykiem ustalamy plan działania – czyli dietę najczęściej połączoną z ćwiczeniami. Dietetyk układa nam cały jadłospis lub wydaje zalecenia co do konkretnych produktów. Dowiadujemy się czego nie możemy absolutnie jeść, a co jest pożądane w naszej diecie. Jeżeli nie chcemy przygotowywać posiłków według jadłospisu możemy zdecydować się na dietetyczny catering.

Który zestaw wybrać?

W zależności od tego na jakie efekty liczymy i jakie mamy upodobania żywieniowe – możemy zdecydować się na ogólną dietę zbilansowaną (bez wykluczania jakichkolwiek grup produktów), catering wegetariański lub coraz bardziej popularny catering wegański. Jeżeli dietetyk wyrazi zgodę na wykluczenie produktów zwierzęcych to dieta pudełkowa jest dobrym pomysłem. Dzięki niej będziemy w stanie spróbować wielu bezmięsnych dań, zachowując przy tym różnorodność i bilans kaloryczny. Samodzielnie w domu bardzo ciężko jest przestawić się na wegetarianizm, a jeszcze trudniej na weganizm. Nagle uświadamiamy sobie jak wiele produktów pochodzenia zwierzęcego znajduje się w naszej lodówce.

Nie bójmy się zmian!

Dieta pudełkowa, czyli tak zwany zdrowy catering wciąż zyskuje na popularności. Warto chociaż przez jeden tydzień spróbować skorzystać z gotowych dań, aby przekonać się jak wygląda życie bez konieczności gotowania posiłków. Być może będzie to wstęp do zmiany stylu życia lub odżywiania na stałe? Koniecznie zapoznaj się z ofertą na zdrowy catering w Warszawie od FitApetit.

Media