wtorek, luty 27, 2024
środa, 07 sierpień 2013 11:56

Najlepszymi kompanami romantycznych wycieczek samochodowych są... partnerzy życiowi

Po udanej premierze kampanii „Everywhere”, firma Bridgestone postanowiła sprawdzić co nas kręci latem. European Road Trip Survey to największe tego typu badanie poświęcone podróżom samochodowym.
Jak pokazują wyniki badań, romantyzm bierze górę nad zaciekłymi samochodowymi dyskusjami. Polacy wolą swoich partnerów życiowych jako idealnych kompanów podróży

bardziej niż kierowców rajdowych

czy celebrytów.

Europejskie badanie opinii publicznej zlecone przez Bridgestone zostało przeprowadzone na grupie 3000 osób z całej Europy. Wyniki wskazują, że aż 2/3 z nas wolałoby pojechać w podróż samochodem
z ukochanym/ą, a nie z np. Martyną Wojciechowską czy Kajetanem Kajetanowiczem.

Mimo braku chęci zastąpienia partnera znaną osobowością w roli towarzysza podróży, pod wieloma aspektami Polaków cechuje żądza przygód. Odkrywanie nowych miejsc to element, na który przed wyjazdem w długą podróż czekają najbardziej. Na wymarzoną wycieczkę samochodową po Europie pojechaliby najchętniej w trasę wiodącą od Barcelony aż po Monako. Z jeszcze większym entuzjazmem ruszyliby na podbój innych kontynentów. Poczucie wolności oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi to wskazywane przez respondentów najważniejsze zalety wyjazdu samochodem na urlop tego lata.

Europejczycy są jednocześnie świadomi zagrożeń, z którymi wiąże się wakacyjna wyprawa samochodem. Najbardziej obawiają się niebezpiecznej jazdy i zachowania na drodze innych kierowców. Polskich kierowców martwi również zły stan dróg – aż 35 procent ankietowanych najbardziej obawia się głębokich dziur na jezdni i innych utrudnień, które mogą skutkować uszkodzeniem auta lub opon w pojeździe. Jednocześnie znaczenie opon podczas podróży jest nie do przecenienia, bowiem to one wpływają na komfort naszego podróżowania.

Sprawdzenie stanu opon przed podróżą powinno być dla każdego kierowcy priorytetem. Opony ze zbyt niskim ciśnieniem nie tylko zużywają się szybciej, ale są również przyczyną większego zużycia paliwa
i zanieczyszczenia środowiska. Szacuje się, że niedopompowane opony mają swoje konsekwencje w ok. 3,9 mld litrów zmarnowanego paliwa i 9,2 mln ton niepotrzebnej emisji CO2 rocznie. Oznacza to zwiększenie kosztów dla kierowców i społeczeństwa jako całości. Dlatego też Bridgestone wzywa kierowców, aby regularnie sprawdzali swoje opony, dbali o ich prawidłowe ciśnienie i wymieniali zużyte lub uszkodzone opony, zanim staną się one przyczyną poważnych problemów.

„Wyniki tej ankiety w bardzo ciekawy, a czasem wręcz zabawny sposób wsparły naszą kampanię „Everywhere” – mówi Anna Paszt, Dyrektor Marketingu i Public Relations Bridgestone na Europę Wschodnią. Potwierdziły one, że we wszystkich nas tkwi nieodparta pokusa poszukiwania nowych przeżyć i doświadczeń. Jesteśmy jednocześnie bardzo pozytywnie zaskoczeni przygotowaniami kierowców do podróży samochodem. Przed wyruszeniem w trasę napełniają bak do pełna, sprawdzają ciśnienie w oponach oraz poziom oleju”.

Większość kierowców uznaje za konieczne zabranie w trasę zapasowej opony. Ale w tej kategorii niepokonany, jako najbardziej niezbędny do zabrania w trasę, okazał się telefon komórkowy. Nawigacja GPS była trzecim wskazanym przez ankietowanych elementem. Jeśli chodzi o rozrywkę w trakcie podróży, większość z nas stawia na dobrą muzykę. Bezkonkurencyjny okazał się utwór „Beautiful Day” zespołu U2. Polacy zdradzają też duże zamiłowanie do rock’a, większe niż Francuzi, Hiszpanie, Anglicy czy Niemcy! Na naszej samochodowej ścieżce dźwiękowej drugą pozycję zajmuje grupa ACDC z utworem „Highway to Hell”.

Kampania „Everywhere” firmy Bridgestone zachęca ludzi do interakcji oraz stwarza szansę na wygrywanie niepowtarzalnych nagród. Można poznać siedmiokrotnego zwycięzcę MotoGP Valentino Rossi lub pojechać na wycieczkę po Europie legendarnym ogórkiem VW. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.beeneverywhere.eu oraz obejrzeć wyjątkowy i inspirujący film o człowieku, który pewnego dnia rzucił wszystko, by wyruszyć w świat.


Więcej informacji o firmie Bridgestone można znaleźć na stronie www.bridgestone.eu, www.bridgestone.pl oraz na profilu na Facebooku i Twitterze.

Badanie „Everywhere” zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Bridgestone przez OnePoll w dniach 25-27 czerwca 2013 roku. W ankiecie wzięło udział 3000 osób, które regularnie jeżdżą w długie trasy – po 500 osób z Francji, Włoch, Niemiec, Polski, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.