środa, czerwiec 19, 2024
środa, 22 kwiecień 2020 18:10

Gdzie szukać korzystnych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ubezpieczenia komunikacyjne Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie samochodu stanowi dla większości kierowców dość znaczący wydatek w domowym budżecie. Zwłaszcza, jeśli obok obowiązkowego OC decydują się oni na dodatkowe pakiety. Wybierając ubezpieczenie, nie warto kierować się tylko ceną, ale także jego zakresem i dodatkowymi usługami. Dziś przedstawiamy kilka sposobów na znalezienie korzystnej oferty.

Rankingi ubezpieczeniowe

Ubezpieczeń komunikacyjnych można szukać między innymi w internetowych rankingach. Ich zaletą jest czytelne porównanie ofert proponowanych przez poszczególne towarzystwa. Właściciel samochodu może zapoznać się nie tylko z ceną, ale także zakresem ubezpieczenia i sumami gwarancyjnymi. Z drugiej strony, nie warto ślepo podążać za informacjami podanymi w tego rodzaju zestawieniach, ponieważ nie zawsze zawierają one wszystkie korzystne oferty.

Najbardziej rzetelne są rankingi przygotowane przez ekspertów. Ponadto, należy zwrócić uwagę na to, czy zestawienie jest aktualne. Oferty ubezpieczycieli mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc.

Internetowe porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych

Najlepszym sposobem na wyszukiwanie korzystnych ofert ubezpieczeniowych są internetowe kalkulatory. Prezentują one dokładnie te same zalety co rankingi, ale jednocześnie właściciel pojazdu zyskuje pewność, że ma do czynienia z aktualnymi ofertami. Dobre internetowe porównywarki, takie jak sprawdzony KioskPolis, uwzględniają oferty wiodących towarzystw działających na polskim rynku. Oprócz ceny i zakresu polisy warto zastanowić się także nad jakością obsługi, aby ewentualna likwidacja szkody odbywała się sprawnie i szybko.

Kolejna zaleta internetowego kalkulatora to możliwość kupienia online satysfakcjonującej oferty. Aby ubezpieczyć samochód nie trzeba wychodzić z domu, bo polisa zostanie wysłana na wskazany adres mailowy. Praktyka pokazuje, że kupowanie ubezpieczeń przez internet jest tańsze.

Rekomendacje i polecenia znajomych

Kierowcy poszukujący zniżek na ubezpieczenia komunikacyjne mogą również poprosić o rekomendacje znajomych. Opinie osób, którym ufamy, są w naturalny sposób najbardziej rzetelne, bo poparte doświadczeniami. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden bardzo duży plus. Mianowicie, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe promują lojalnych klientów, oferując zniżki za polecenie ich firmy znajomemu, zarówno dla dotychczasowego, jak i nowego klienta.

Promocje lojalnościowe i barterowe

Ponadto, towarzystwa ubezpieczeniowe konkurujące o względy klientów nierzadko proponują interesujące promocje. Zniżki można w ten sposób uzyskać na wiele sposobów, na przykład decydując się na subskrypcję firmowego newslettera lub płacąc za ubezpieczenie w jednej racie. Oznacza to większy wydatek jednorazowy, ale również spore oszczędności w ostatecznym rozrachunku.

Nierzadko towarzystwa ubezpieczeniowe współpracują z innymi przedsiębiorstwami, które kierują swoją ofertę do podobnych klientów. Zdarza się również, że są częścią tej samej grupy co banki. Taka współpraca barterowa pomiędzy firmami leży w interesie klientów. Na pokaźne zniżki mogą liczyć na przykład kierowcy, którzy posiadają konto w banku współpracującym z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Sposobów na znalezienie oszczędności przy wyborze korzystnych ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo wiele. Kolejne z nich można znaleźć w poradniku dostępnym na stronie: https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/.

Media