czwartek, maj 30, 2024
wtorek, 21 kwiecień 2020 14:46

Dlaczego warto korzystać z samochodowych urządzeń diagnostycznych?

Nowoczesne urządzenia diagnostyczne korzystające z interfejsu OBD pozwalają na szybkie i precyzyjne wykrycie źródła awarii pojazdu. Testery samochodowe pozwalają też na samodzielne usuwanie kodów błędów pojawiających się często w nowych autach.

Specjalistyczne przyrządy do diagnostyki samochodów

Współczesne systemy elektroniczne stosowane w samochodach osobowych informują kierowcę o wszystkich aspektach pracy pojazdu. Jest on na bieżąco informowany o problemach z czujnikami, zużyciu klocków hamulcowych, awarii automatycznej skrzyni biegów czy niespodziewanym uszkodzeniu silnika. Zdarzenia te są sygnalizowane zazwyczaj przy pomocy specjalnych kontrolek na desce rozdzielczej lub piktogramów na wyświetlaczu.

Przyrządy do diagnostyki samochodów

Przyrządy do diagnostyki samochodów

Urządzenia dostępne m.in. w ofercie e-volt.pl współpracują z interfejsem OBD, który został zaimplementowany w większości dostępnych na rynku nowoczesnych pojazdów. Dzięki nim możliwe jest wykrywanie usterek w nowych samochodach używających skomplikowanych protokołów komunikacyjnych. Są dostępne w wersjach z kablem USB, jak i komunikacją z komputerem poprzez Bluetooth oraz Wi-Fi.

 

Zalety korzystania z profesjonalnych testerów samochodowych

Uniwersalne urządzenia diagnostyczne umożliwiają badanie aut osobowych i dostawczych wielu marek przy pomocy jednego narzędzia. Testery samochodowe są dodatkowo wyposażone w specjalne oprogramowanie komputerowe o szerokich możliwościach.

Pewną alternatywą dla wspomnianych rozwiązań są specjalistyczne skanery do diagnostyki pojazdów. Umożliwiają one wykrywanie błędów i źródeł awarii bez potrzeby użycia komputera. Ich wadą jest brak możliwości usuwania kodów usterek.

Ze sprzętu do diagnostyki komputerowej samochodów osobowych mogą korzystać zarówno profesjonalni mechanicy i elektronicy, jak i amatorzy, którzy samodzielnie chcą naprawić swoje auto. Dzięki niemu łatwo zdiagnozujesz problem z poduszką powietrzną.

Precyzyjna diagnostyka usterek, dzięki testerom OBD

Profesjonalne urządzenia diagnostyczne do testowania OBD umożliwiają szybkie i precyzyjne wykrywanie źródła usterki. Rozwiązania dostępne na e-volt.pl są przeznaczone zarówno dla odbiorców komercyjnych, warsztatów samochodowych, jak i hobbystów-amatorów.

Media