niedziela, luty 25, 2024
wtorek, 20 sierpień 2013 17:32

Limitowana seria modelu Volvo Polestar

Ultrawydajne opony Bridgestone Potenza zostały wybrane jako wyposażenie fabryczne nowego modelu Volvo S60 Polestar z silnikiem o mocy 350 KM. Opony w rozmiarze 235/40 R19 96Y zostały  przetestowane przez szwedzką firmę i zatwierdzone do zastosowania w pierwszym produkcyjnym modelu Polestar.

 

Limitowana seria modelu Volvo S60 Polestar z napędem na cztery koła została pilotażowo opracowana na rynek australijski. Pierwsze auta zjechały z taśmy produkcyjnej pod koniec czerwca 2013 roku. Wprowadzenie modelu na innych rynkach będzie zależało od wyników projektu pilotażowego w Australii.

Seria opon Potenza znana jest z precyzji prowadzenia, doskonałej reakcji na manewry i idealnej kontroli podczas jazdy w samochodach z silnikami o dużej mocy. Asymetryczny bieżnik zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni.

„Bridgestone jest dumny z możliwości współpracy przy projekcie samochodu Polestar” – mówi Edwin Van Der Stad, Director, Sales OE, Consumer Business Unit w Bridgestone Europe. – „Rodzina produktów Potenza stanowi uzupełnienie podstawowych wartości Volvo i Polestar, którymi są bezpieczeństwo i wyjątkowe osiągi”.

Polestar powstał w 1996 roku we współpracy z Volvo z myślą o inwestycjach Volvo w rajdy samochodowe. Podstawowa działalność Polestar koncentruje się na wyścigach samochodowych, co z kolei pomaga w opracowywaniu samochodów marki Volvo. Pakiet Polestar Performance Power Optimization jest sprzedawany za pośrednictwem dealerów Volvo kierowcom, którzy chcą stuningować swoje modele aut. 

Bridgestone jest dostawcą opon do samochodów Volvo – obecnie montowane są one w kilku modelach marki w Europie.