środa, czerwiec 19, 2024
czwartek, 29 sierpień 2013 16:08

Bridgestone sponsorem tytularnym World Solar Challenge 2013

Bridgestone Corporation ogłosiła kilka dni temu, że marka Bridgestone została  sponsorem tytularnym zawodów World Solar Challenge 2013, które odbędą się w Australii w dniach 6–13 października. W zawodach Bridgestone World Solar Challenge 2013 wystartuje rekordowa liczba 45 drużyn z 26 krajów.

 

Załogi rywalizować będą ze sobą na trasie o długości 3000 km w pojazdach napędzanych wyłącznie energią słoneczną. W imprezie biorą udział pojazdy w trzech klasach: w klasie Adventure, w której rywalizują pojazdy zbudowane na poprzednie imprezy, w klasie Cruiser, która będzie oceniana pod kątem praktyczności projektu, a także w klasie Challenger, w której stawką będzie tytuł najbardziej wydajnego samochodu słonecznego na świecie. Jest to już dwunasta edycja tych zawodów od 1987 roku.

Informacje o zawodach:
Oficjalna nazwa    : Bridgestone World Solar Challenge 2013
Termin    : 6–13 października 2013 r.
Gospodarz    : Australia (Start: Darwin, Meta: Adelajda)
Klasa wyścigowa     : klasa Challenger
            czterokołowe / jeden kierowca
            pojazdy zaprojektowane z myślą o wydajności aerodynamicznej
        klasa Cruiser
            czterokołowe / jeden kierowca i jeden pasażer
            pojazdy zaprojektowane z myślą o praktyczności
        klasa Adventure
            trzykołowe / jeden kierowca
            pojazdy zbudowane na poprzednie imprezy

Zarówno poprzez tworzenie produktów przyjaznych dla środowiska, takich jak linia opon Ecopia, jak i wspieranie inicjatyw ekologicznych na całym świecie, firma Bridgestone angażuje się w nieustanną współpracę z klientami, partnerami oraz społecznościami, w których mieszkamy i pracujemy, by budować zrównoważone środowiskowo społeczeństwo.

Oficjalne Logo Zawodów