poniedziałek, kwiecień 22, 2024
poniedziałek, 11 marzec 2013 14:02

Team Kaczmarski/Boba wrzuca wyższy bieg

Więcej koni mechanicznych, więcej startów i większe ryzyko. Team Kaczmarski/Boba w sezonie 2013 wystartuje zarówno w Mistrzostwach Europy jak i Pucharze Świata FIA w rajdach cross country. Od tego roku pojadą już nie jako KRD Team, ale pod nową nazwą Lotto Team i nowym samochodem Toyotą Hilux.

Partnerem strategicznym zespołu został Totalizator Sportowy.
Tegoroczny sezon będzie dla ekipy Lotto Team niezwykle pracowity. Na mapie startów trudno znaleźć ważną imprezę, na której zabraknie samochodu z logo Lotto Team. Będą obecni na rajdowych trasach w Europie, Afryce i Azji.

Dzięki naszym partnerom zyskaliśmy „poll position” i chcemy ją w pełni wykorzystać. Mamy zamiar spróbować sił na trasach największych rajdów na całym świecie, to będzie rok zbierania doświadczeń i nauki, wszystko po to aby zrealizować cel numer jeden. Chcemy przejechać Dakar – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team. – Jestem pełen pokory przed tym sezonem, wiem, że nadal muszę pilnie się uczyć. To wspaniale, że oprócz Bowlera będę miał do dyspozycji jeden z najlepszych samochodów na świecie do jazdy terenowej – Toyotę Hilux.

Będzie to pierwszy tak wymagający sportowo rok dla tego zespołu. Okaże się również, jak dobrze zgraną jest ekipą.

– Jesteśmy ciekawą mieszanką. Dynamitem pod kontrolą, to mamy nadzieję przyniesie efekty – mówi Bartłomiej Boba.

Do startów Martin Kaczmarski będzie się przygotowywał pod okiem jednego z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich kierowców rajdowych – Krzysztofa Hołowczyca. Obaj kierowcy współpracują ze sobą już drugi sezon. Mistrz dzieli się z młodym kierowcą swoim doświadczeniem z rajdów całego świata, wskazuje specyfikę poszczególnych tras oraz dobiera pod nie plan treningów.

– Najważniejszą lekcją jakiej udzielił mi Krzysztof Hołowczyc podczas naszych treningów to pokora dla samochodu i świadomość ogromu pracy, którą trzeba wykonać, by podporządkować sobie samochód rajdowy – mówi Martin Kaczmarski.

Lotto team ma już gotowy i bardzo napięty grafik tegorocznych startów. Cel – to Dakar 2014. Zanim jednak zespół rozpocznie rywalizację w najtrudniejszym rajdzie świata, czekają go jeszcze starty w kilku ważnych imprezach. Już w marcu Lotto Team wyrusza do Włoch, na Italian Baja, kwiecień to dwa bardzo wymagające rajdy w upalnym klimacie – w Abu Dabi i Qatarze. W tym samym miesiącu również polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć duet Kaczmarski/Boba na trasie rajdów –Żagań i Pleszew.

Na finiszu sezonu, Lotto Team weźmie udział jeszcze w dwóch imprezach – w październiku Pharaons Rally, a w listopadzie Portalegre.

Pełny harmonogram startów Lotto Team, a także relacje z imprez, informację o treningach, litrach wylanego potu i hektolitrach spalonego paliwa można znaleźć na facebooku www.facebook.com/MartinOfficial