poniedziałek, 02 listopad 2015 13:51

Nauka windsurfingu - nigdy nie jest za późno

Na naukę nigdy nie jest za późno. W odniesieniu do windsurfingu hasło to sprawdza się idealnie. Jeśli myślisz, że jesteś za stary, by zacząć uczyć się pływania na desce, to jesteś w wielkim błędzie.

Nie jest prawdą, że większość windsurferów to ludzie młodzi. Owszem, jest to grupa wśród której windsurfing jest niezwykle popularny, niemniej jednak sport ten uprawiać można w każdym wieku.

Przygodę z windsurfingiem zacząć można już od małego. Szkoły windsurfingowe prowadzą zajęcia dla dzieci od szóstego roku życia. Dla dzieciaków jest to zwykle świetna zabawa i urozmaicenie podczas rodzinnych wakacji. Z kolei rodzice mają wtedy chwilę wytchnienia od maluchów, a wolny czas mogą wykorzystać na podobny kurs, tyle że dopasowany do swojej grupy wiekowej.

Można powiedzieć, że górnej granicy wieku pozwalającego na uprawianie windsurfingu właściwie nie ma. Próbować może każdy, kto czuje się na siłach i ma chęci, by zdobyć nowe umiejętności. Na pewno nieco łatwiej będzie zaczynać osobom, które na co dzień są aktywne i mogą pochwalić się dobrą ogólną kondycją organizmu. Niemniej jednak każdy moment jest dobry, aby zacząć walczyć o sprawność i formę, a windsurfing może być do tego świetną okazją.

Coraz częściej z oferty kursów windsurfingowych korzystają dorośli, ludzie po 40-tce, 50-tce, którzy właśnie teraz gotowi są na nowe wyzwania i chcą spróbować czegoś nowego. Kursy organizowane są na różnych poziomach zaawansowania, a sprzęt jest na tyle nowoczesny (lekkie żagle i stabilne, szerokie deski), że nie ma obaw o to, że ktoś sobie nie poradzi.

Jeśli mimo wszystko pojawiają się wątpliwości - warto skorzystać z kursów indywidualnych, gdzie zajęcia prowadzone są albo w bardzo małych grupach, albo w opcji 1:1, a instruktor ma możliwość dostosowania intensywności zajęć do kursanta.

Kursy windsurfingowe można zrealizować podczas wakacyjnego wypadu nad morze czy na Mazury. W Polsce sezon windsurfingowy trwa mniej więcej od maja do końca września. Po sezonie można korzystać z nauki windsurfingu za granicą, na jednym z wielu dostępnych spotów na całym świecie.

Jeśli jesteś bardzo młody i obawiasz się czy dasz sobie radę lub też jesteś już w dojrzałym wieku i nie jesteś pewny swojej formy, ale lubisz wodę, wiatr i przygodę – nie czekaj na lepszy moment ! Naukę windsurfingu możesz zacząć w każdej chwili. Naprawdę wiek nie jest w tym przypadku żadnym ograniczeniem, ponieważ to, co jest ważne w windsurfingu to dobra zabawa – a to można realizować w każdym wieku.

© 2013-2020 by SN2.EU