poniedziałek, 24 luty 2020 12:56

Trenujesz? To świetnie, ale pamiętaj też o odżywkach

Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ Źródło: pexels.com

Ruch jest niezwykle istotny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli jednak angażujemy się w jakiś sport bardziej, warto pamiętać również o właściwym odżywianiu oraz dostarczaniu organizmowi niezbędnych minerałów i witamin.

 

1.Utrzymać organizm w dobrej formie

2.Suplementy niezbędne w pracy nad mięśniami

Rola odżywek i suplementów dla osób aktywnych fizycznie ma dwojaką rolę. Po pierwsze pozwala utrzymać organizm w optymalnej formie, zaopatrując go w niezbędne witaminy, minerały oraz inne składniki odżywcze. Po drugie odżywki mogą też znacznie pomóc w treningu, wzmacniając nasze ciało lub przyspieszając spalanie zbędnych kilogramów.

Utrzymać organizm w dobrej formie

Regularne ćwiczenia oraz odpowiednia, wartościowa dieta to nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego organizmu, żeby cieszyć się piękną sylwetką i dobrym samopoczuciem. Podstawą dla osób trenujących są odżywki, które uzupełnią niedobory lub po prostu wzmocnią nasze ciało. Za pomocą środków takich jak suplementy dla sportowców możemy również odpowiednio pokierować reakcjami naszego ciała. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć dzięki ćwiczeniom, możemy przyjmować środki na zrzucenie zbędnych kilogramów czy na przykład przyrost masy mięśniowej. Odżywki powinniśmy dawkować zgodnie z intensywnością treningu, aby równomiernie rozwijać nasze ciało. Zwłaszcza na początku warto skrupulatnie zapoznać się z właściwościami poszczególnych minerałów oraz zalecanym ich dawkowaniem, aby móc w pełni harmonijnie pracować nad naszą sylwetką zarówno dzięki wysiłkowi fizycznemu, jak i odpowiedniej diecie wzbogaconej o suplementy.

Suplementy niezbędne w pracy nad mięśniami

Panowie zazwyczaj sięgają po hantle oraz sztangi, żeby zbudować efektowną muskulaturę. W tym procesie również ważne miejsce zajmują różnego rodzaju odżywki. Spośród nich osoby aktywne fizycznie najczęściej sięgają po suplementy proteinowe, aby dostarczyć do organizmu jak największą ilość białek. Skąd taka potrzeba? Wynika ona przede wszystkim z konieczności zaopatrzenia ciała w "budulec", z którego podczas ćwiczeń wyrobią się pokaźne mięśnie. Jednak zanim zaopatrzymy się we właściwe odżywki, ponownie zachęcamy w pierwszej kolejności do szczegółowego zapoznania się z właściwościami każdego preparatu, jaki chcemy przyjmować. Suplementy proteinowe bardzo często różnią się składem, dlatego warto najpierw poczytać, jaki efekt przyniesie ich stosowanie. Dla przykładu w kwestii białek niezwykle ważne jest wchłanianie. Niektóre biorą udział w proces biochemicznych organizmu już po 20 minutach od spożycia, inne jednak powinno się spożywać o określonych porach.

© 2013-2020 by SN2.EU