wtorek, 05 listopad 2019 16:21

Kółka gimnastyczne – nie tylko dla amatorów crossfitu!

Kółka gimnastyczne Kółka gimnastyczne

Najczęściej akcesoria takie jak kółka gimnastyczne kojarzą się z akrobatyką. Jednak warto wskazać, że posiadają one także znacznie szersze zastosowanie. Teraz chętnie stosowane są przez amatorów crossfitu, ale mogą być kapitalną propozycją dla każdego, kto lubi ćwiczenia fizyczne i szuka ich urozmaicenia. 

Kółka gimnastyczne umożliwiają wykonywanie różnych ćwiczeń skoncentrowanych na rękach i górnych partiach ciała. Podciąganie się na kółkach to tylko podstawa, ponieważ mogą być one wykorzystywane także na szereg innych sposobów, aby uzyskać optymalne efekty treningowe.

Z pomocą kółek można wykonać różne ćwiczenia, na przykład:

  • Back levers

  • Front levers

  • Muscle-ups

  • Pull-ups

  • Ring dips

  • Ring push ups

  • Ring rows

  • Scarecrows

Kółka doskonale sprawdzą się zatem także w domowej siłowni, jeśli zależy nam na wykonywaniu ćwiczeń w jeszcze bardziej efektywny, a także ciekawszy i bardziej wymagający sposób niż zwykle.

Jakie kółka gimnastyczne wybrać?

Gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy słowa typu „kółka gimnastyczne”, możemy natychmiast zobaczyć, że sprzedaje je wiele sklepów. Czym warto kierować się przy ich doborze? Zdecydowanie najlepszą opcją będą w tym przypadku kółka gimnastyczne wykonane z naturalnego drewna. Drewno jest materiałem wytrzymałym, zapewniającym lepszy chwyt niż kółka plastikowe czy wykonane z metalu – stali. Są także bardziej przyjemne w dotyku. W zestawie z kółkami gimnastycznymi można znaleźć różnego rodzaju dodatki – pasy do ich montażu, a także specjalne elementy do regulacji położenia i blokady kółek. W ten sposób można łatwo ustawić ich odpowiednią pozycję, bez ryzyka, że paski zmienią swoją długość podczas ćwiczeń. Dobre kółka gimnastyczne to koszt od około 120 złotych wzwyż. Cena zależna jest głównie od producenta. Zamówienia na kółka gimnastyczne oraz innego rodzaju artykuły do ćwiczeń, na przykład takie, jak mata treningowa, można złożyć w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży artykułów sportowych.

© 2013-2020 by SN2.EU