środa, 31 lipiec 2019 21:15

Magda Linette - co o niej wiemy?

Magda Linette Magda Linette

Magda Linette to polska tenisistka, która nasz kraj reprezentuje w Pucharze Federacji.

Magda jest zwyciężczynią turnieju WTA Tour. Już w dzieciństwie wygrywała znaczące turnieje tenisowe, a od 2014 roku Magda Linette zdobywa kolejne tytuły, począwszy od turnieju kategorii WTA Challenger Tour w Ningbo.

Piękna Polka na najważniejszych kortach świata

Magda Linette urodziła się w Poznaniu 12 lutego 1992 roku. Rodzina wpajała jej miłość do tenisa od dziecka. Trenować zaczęła już właściwie w wieku pięciu lat pod okiem swojego taty - Tomasza Linette. Już w 2006 roku Magda została wicemistrzynią Europy do lat czternastu. W 2007 roku nasza tenisistka wygrała turniej o Puchar Prezesa Grunwaldu.

W roku 2010 Magda Linette otrzymała tak zwana “dziką kartę” w turnieju eliminacyjnych do Polsat Warsaw Open. Niestety, przegrała już w drugiej rundzie z Anną Czakwetadze. Nadrobiła tę przegraną szybko, bo już miesiąc później w Szczecinie, w turnieju ITF zwyciężyła. Po dobrej serii udziału w wielu turniejach (odniosła dwadzieścia jeden zwycięstw z rzędu, co jest najdłuższą serią zwycięstw w historii tenisa ziemnego w Polsce) zajęła 177. miejsce, stając się drugą Polką w rankingu WTA. Następnie brnęła do przodu, zwyciężając po drodze dziesięć turniejów singlowych rangi ITF, a także w ośmiu w grze podwójnej.

Sukcesy w tenisie ziemnym naszej rodaczki

W 2014 w listopadzie Magda Linette została zwyciężczynią swojego pierwszego turnieju kategorii WTA Challenger Tour w Ningbo, pokonując w finale Wang Qiang z Chin. Swój debiut w turnieju głównym Wielkiego Szlema zaliczyła w roku 2015. Był to udział w turniejach w Wimbledonie, US Open. Magda Linette brała także udział w Roland Garros, czyli French Open.

Podczas turnieju w Stanach Zjednoczonych Magda dotarła aż do drugiej rundy, ale największy sukces osiągnęła w Tokio w 2015 roku. Niestety w finale przegrała z Yaniną Wickmayer z Belgii. Nasza piękna rodaczka trzykrotnie zagrała w finale debla turniejów WTA. Niestety, za każdym razem schodziła z kortu po przegranym meczu. Magda Linette wystąpiła nawet w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, ale przegrała tam zaledwie w pierwszej rundzie podczas meczu z Anastasiją Pawluczenkową z Rosji.

Magda Linette to kondycja, umiejętności, ciężka praca, technika i talent w jednym

Magda Linette i jej rodzice od dawna poświęcali swoje życie treningom i tenisowi ziemnemu. Dzięki mozolnym ćwiczeniom Magda odnosi sukces na światowych kortach. Jest reprezentantką Polski w Pucharze Federacji. A obok Agnieszki Radwańskiej, Magda Linette to najwyżej sklasyfikowana polska tenisistka.

Oprócz sukcesów sportowych, Magda Linette jest także piękną kobietą. Jej klasa, szyk i elegancja od dawna widoczne są na korcie. Mimo ciężkich treningów, zażartych meczów i adrenaliny wynikającej z ciągłej rywalizacji, Magda olśniewa swoim wyglądem. Zawsze prezentuje najlepszej jakości stroje do tenisa ziemnego.

Odzież, obuwie i akcesoria, które wspierają Magdę w jej grze o sukces

Obuwie sportowe nie dość, że wspomaga grę Magdy, starty do piłki i zatrzymania oraz prawidłowo stabilizuje stopę na twardym podłożu kortu, to jeszcze fantastycznie się prezentuje. Koszulki sportowe, w których Magda pojawia się na kortach, nie tylko idealnie podkreślają jej wysportowaną figurę i nienaganną sylwetkę, ale także nie krępują ruchów, pozwalają skórze oddychać i nie obcierają skóry podczas ruchów.

Magda wie, jak dobrze wyglądać na korcie. Wie także, że sam wygląd nie wystarczy. Dlatego wybiera materiały wysokiej jakości, wygodną odzież i obuwie, które wspomagają jej talent i umiejętności gry w tenisa. Dzięki sprzyjającym tego typu sportowym wyzwaniom akcesoriom do gry, Magda Linette pnie się po drabinie sukcesu w tak trudnej dyscyplinie, jaką jest tenis ziemny.

Wiele ze strojów Magdy, lub bardzo do nich podobne egzemplarze, znajdziesz w sklepie Amazing. Sprawdź, jaką różnicą jest korzystanie z najlepszej jakości strojów do tenisa profesjonalnych marek. Kupuj buty tenisowe w Amazing!

© 2013-2020 by SN2.EU