wtorek, 26 marzec 2019 16:08

Materiały do szycia - jak wybrać idealne na początek?

Coraz więcej osób decyduje się na naukę szycia. To bardzo przydatna umiejętność. Dzięki niej bowiem szybko i bez większych problemów przerobimy ubrania które będą tego potrzebować, a nawet uszyjemy coś samodzielnie od podstaw.

Od czego zacząć?

Kompletowanie niezbędnika krawieckiego należy zacząć od rzeczy absolutnie podstawowych, takich jak różne rodzaje igieł i nici. W zależności od tego, czy od razu zaczynamy przygodę z maszyną, czy pierwsze kroki stawiamy jedynie w szyciu tradycyjnym, powinniśmy wyposażyć się zarówno w igły do szycia ręcznego, jak i te do maszyny. Postawmy raczej na uniwersalne grubości.  Przydatne będą także szpileczki, upewnijmy się przed zakupem, czy są odpowiednio ostre. Najlepiej wybierać te z kuleczkami na końcu, ponieważ łatwiej jest z nich korzystać. Przy szyciu nie można zapominać także o nożyczkach. Potrzebne będą różne wielkości. Oczywiście wszystkie powinny być naostrzone i służyć jedynie do celów krawieckich.

Odpowiednie tkaniny

Na początek idealne materiały do szycia będą niezbyt grube. Cieńsze tkaniny są łatwiejsze podczas szycia, a co za tym idzie nawet osoba, która dopiero zaczyna naukę i nie będzie miała problemu z tym, by coś z nich stworzyć. Oczywiście ogromne znaczenie ma też to, co chcemy uszyć. Przykładowo, kaszmir niekoniecznie sprawdzi się w przypadku worka na obuwie. Na początek jednak zaleca się uszycie bardzo prostych rzeczy, takich jak poszewka na poduszkę. Bez problemu wykonamy ją w domu na podstawie znalezionych w Sieci tutoriali. Gdy nabierzmy już trochę wprawy i będziemy chcieli czymś wyróżnić nasze dzieła, warto skupić się właśnie na tkaninie. Przykładowo, zamiast wybierać ogólnodostępne materiały, czasami lepiej zamówić tkaninę ze specjalnym nadrukiem. Co więcej, nie musi być to wzór katalogowy – możemy zaprojektować coś samodzielnie. Będziemy mieli wtedy pewność, że coś co uszyjemy, będzie jedyne i niepowtarzalne.

Nauka szycia może przebiegać bardzo sprawnie, warto uwierzyć w swoje możliwości i nie poddawać się po pierwszym niepowodzeniu. W tym przypadku bowiem praktyka czyni mistrza. Po jakimś czasie od prostych poszewek przejdziemy do pięknych sukienek czy modnych spodni.

© 2013-2020 by SN2.EU