czwartek, czerwiec 20, 2024
sobota, 23 maj 2020 13:45

Emocjonujące rozgrywki ligii mistrzów

faworyt ligi mistrzów faworyt ligi mistrzów
Piłka nożna nie jest zwyczajnym sportem. Dla wielu stała się pasją, w niektórych krajach stanowi drugą religię, a dla jeszcze innych to szansa na biznes. Wśród wielu wydarzeń związanych z piłką nożną, jednym z najważniejszych są coroczne rozgrywki ligi mistrzów.
Konkurs ten wyłania, najlepszy europejski klub sportowy wśród zwycięzców lig krajowych. Całe rozgrywki ligi mistrzów przynoszą swoim kibicom wiele rozrywki jak i różnych emocji. Którzy również plotka, że panowie specjalnie wywołują sprzeczki ze swoimi partnerkami by w spokoju wybrać się na mecz z kolegami.
 

Bukmacherzy typują faworyta

 
Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek w fazie grupowej zakłady bukmacherskie pełne są spekulacji co do drużyn stanowiących faworyta rozgrywek, a także będących tzw. czarnym koniem rozgrywek. Wszystko płynnie zmienia się już po pierwszych rozegranych meczach. Wtedy to obnażane są pierwsze słabości drużyn oraz ich charakter. W pierwszej fazie rozgrywek emocje jeszcze trzymane są na wodzy. Dwumecze sprawiają, że nawet przegrani mają nadzieję na solidny rewanż. Grupy fazy grupowej dobierane są losowo, zachowaniem pewnych zasad. Stąd w każdej grupie znajdują się drużyny z najwyższej półki, drużyny o nieco słabszych statystykach i tak zwani chłopcy do bicia. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić która z drużyny zajmie jedno z najwyższych miejsc w grupie. Nie sposób się pomylić w wytypowaniu faworyta, gdyż są to najczęściej drużyny o wielkich zasobach personalnych, z wieloletnią tradycją oraz doświadczeniem w grze w rozgrywkach.     
 

Jak wygląda format ligi mistrzów.

 
okazuje się czy typowana drużyna faktycznie była faworyt ligi mistrzów. Zwycięzca ligi mistrzów ma automatycznie zagwarantowany awans do ligi mistrzów w roku kolejnym, również do Superpucharu UEFA i Klubowego Pucharu Świata FIFA. Historia pokazuje, że rozgrywki ligi mistrzów wygrały 22 kluby, w tym 12 z nich wygrało je więcej niż jeden raz. Największymi sukcesami w historii ligi mistrzów cieszy się Real Madryt, który zdobył puchar aż 13 razy, z czego pięć razy z rzędu na początku rozgrywek. Hiszpańskie kluby dominują w statystyka ligi mistrzów zdobywając największą ilość zwycięstw. Za nimi plasują się drużyny z Anglii, a następnie z Włoch. 
 
Stąd doświadczeni bukmacherzy, posiadający liczne statystyki i tabele, na podstawie swoich analiz mogą z dużym prawdopodobieństwem typować faworyta już na samym początku. Można pójść za ich głosem, lub też posłuchać głosu swojego rozsądku czy też serca. W zależności jak bardzo emocjonalnie związani jesteśmy z nasza drużyną. Rzeczywistość pokazuje, że przewidywalność typów bukmacherskich jest dość wysoka, więc może czasem warto pokusić się i wytypować faworyta zgodnie z przewidywaniami specjalistów. Wszystko zależy od tego, czy liga mistrzów jest dla nas kolejną okazją do zarobienia kilku groszy czy też jest najważniejszym świętem rozgrywek piłkarskich.