piątek, czerwiec 21, 2024
czwartek, 21 maj 2020 13:42

Podstawowy asortyment jeźdźca

Sklep dla jeźdźców Sklep dla jeźdźców

Nauka jazdy konnej na samym początku nie wymaga zbyt wielu inwestycji. Na pierwsze lekcje sprzęt można wypożyczyć w szkółce jeździeckiej.

 

Jednak z czasem, gdy przekonasz się, że jeździectwo to Twoja pasja, powinieneś zastanowić się nad zakupem odpowiednich akcesoriów, które zwiększą bezpieczeństwo i wygodę w czasie jazdy konnej.

Bezpieczeństwo jazdy konnej – w te akcesoria wyposaż się koniecznie

W czasie jazdy konnej bardzo ważne jest bezpieczeństwo, zarówno jeźdźca, jak i konia. Jeżeli szukasz sprzętu, który pozwoli Cię ochronić, to przede wszystkim rozważ zakup kasku. Kolejną rzeczą, która zwiększy Twoje bezpieczeństwo, jest specjalna kamizelka. Chroni ona klatkę piersiową oraz kręgosłup. Istotne dla zachowania bezpieczeństwa są także odpowiednio dobrane buty. Zazwyczaj zalecane są sztyblety wykonane ze skóry. Powinny one mieć płaską podeszwę. Jeśli chcesz kupić tego rodzaju sprzęt, wybierz specjalistyczny sklep jeździecki, który oferuje profesjonalne akcesoria dla jeźdźca. W takich miejscach kupisz też akcesoria takie jak np. kantar dla konia.

Jakie akcesoria zwiększają wygodę jazdy konnej?

Jeżeli chcesz zwiększyć komfort jazdy konnej, zainwestuj w wygodny strój. Przydadzą się tutaj przede wszystkim bryczesy. Są to specjalne spodnie do jazdy konnej, które jednocześnie zapewniają swobodę ruchów w czasie jazdy. Spodnie tego rodzaju zazwyczaj mają odpowiednio wzmocnione miejsca, w których są narażone na przetarcia. Dodatkowo swoje nogi możesz chronić przed otarciami, nakładając na nie specjalne podkolanówki. Ta część garderoby sprawia również, że spodnie dobrze przylegają do nogi w czasie jazdy. Ułatwiają one także ubranie czapsów, czyli długich ochraniaczy na łydki wykonanych najczęściej ze skóry. Wykonywane są też z tworzywa sztucznego. Ubiera się je do krótkich butów do jazdy konnej. Kolejnym akcesorium, w które warto się wyposażyć, są specjalne rękawiczki jeździeckie, które mają wzmocnienie w miejscu, w którym trzyma się wodze. Dostępne są w kilku wersjach, dzięki czemu można je dopasować do swoich potrzeb, a także pory roku i pogody panującej na zewnątrz.

Media