środa, 12 czerwiec 2013 21:16

Warszawa i okolice zapraszają… - czyli gdzie Cię nie może zabraknąć?

Czerwiec to początek letnich imprez. Warszawa jak zwykle przygotowała dla mieszkańców i turystów szereg bezpłatnych atrakcji. Okoliczne miejscowości także będą kusić w tym roku – i to nie tylko pięknem przyrody. W zeszłym roku czerwiec należał do kibiców piłki nożnej, ale w tym roku rządzić będą amatorzy sztuki, muzyki i filmu.

Nie samą jednak Warszawą człowiek żyje! Amatorów wypadów za miasto z pewnością zainteresuje niecodzienna plenerowa wystawa zdjęć Jeziora Zegrzyńskiego na molo w Serocku, w Pałacu oraz na molo w Nieporęcie. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane trzydziestoletnim radzieckim aparatem analogowym Zenit. Ich autorką jest Lenka Krych ze Stowarzyszenia „Nie śmiecę na relaksie”, którego celem jest edukowanie bywalców Jeziora w zakresie dbania o czystość środowiska naturalnego. Wystawa, którą można oglądać, jest częścią większego projektu, którym jest akcja „Nie śmiecę na relaksie”.

- Chcemy przyjaznym i optymistycznym przekazem, zwrócić uwagę na problem. Nie zostawiam śmieci jak się relaksuję, a także nie sprawia mi trudności, aby po zakończonym wypoczynku zabrać je ze sobą – mówi Lenka Krych. By ułatwić zadanie plażowiczom, w wybranych sklepikach na terenie Zegrza, Wieliszewa, Nieporętu oraz Serocka będzie można odebrać bezpłatne eko worki. 

Nasze eko worki są pojemne, wytrzymałe i co ważne przyjazne dla środowiska. Wierzymy, że takie działanie jest w stanie zmobilizować ludzi do dbania o Jezioro, nad którym wypoczywają – mówi Waldemar Kletkiewicz, Senior Brand Manager marki Jan Niezbędny. Inicjatywie Stowarzyszenia „Nie śmiecę na relaksie” patronują: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Legionowskiego, Prezydent Miasta Legionowo, Urząd Gminy Nieporęt, Urząd Gminy Wieliszew, Urząd Miasta Legionowo oraz Komisariat Rzeczny Policji i Urząd Miasta i Gminy Serock.

Fundacja Wybieram zdrowie przygotowała dla mieszkańców Warszawy niesamowitą atrakcję. Od 1 czerwca do końca sierpnia w wybranych miejscach w Warszawie w sobotnie poranki będą odbywać się zajęcia - jogi, pilatesu, krav magi, boksu, fitnessu i karate.  Melomani z pewnością nie będą się nudzić w tym roku. W Łazienkach Królewskich do końca września w każdą niedzielę, o 12:00 i 16:00, odbywać się będą koncerty chopinowskie. 22 czerwca na Starówce rusza XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazzu. Do 17 sierpnia w każdą sobotę o godzinie 19:00 będzie można posłuchać mistrzów tego gatunku muzyki. A będzie tego o wiele więcej, jeszcze m.in. koncerty na Skwerze Hoovera, w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (koncerty organowe) czy w Muzeum Powstania Warszawskiego z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej i teatralnej.

W samej stolicy na amatorów sztuki czekać będą, jak zawsze, Galeria Zachęta, Zamek Królewski, Centrum Sztuki Współczesnej w Pałacu Ujazdowskim, Muzeum Powstania Warszawskiego i wiele innych. Atrakcją na pewno będzie Centrum Mikołaja Kopernika na Powiślu, które nieustannie zaskakuje i ciekawi Polak

© 2013-2020 by SN2.EU