poniedziałek, maj 20, 2024
piątek, 12 kwiecień 2024 17:38

Protest rolników w Łodzi i Zgierzu - zablokowane ważne skrzyżowania

Protest rolników Protest rolników Pixabay

W poniedziałek kierowcy przemierzający Łódź i Zgierz napotkali na poważne utrudnienia drogowe spowodowane protestami rolników. Demonstracje te wpłynęły na zablokowanie kilku kluczowych skrzyżowań oraz arterii komunikacyjnych w obu miastach.

Sytuacja w Łodzi

W stolicy województwa łódzkiego rolnicy zablokowali ulice Strykowską, Szczecińską, Maratońską oraz ośmioramienne skrzyżowanie w Nowosolnej. Protest rozpoczął się około godziny 10:00 i planowane jest jego zakończenie o godzinie 17:00. Zdezorientowani kierowcy, którzy nie spodziewali się takich utrudnień, napotkali na znaczne trudności, szczególnie w rejonie skomplikowanego skrzyżowania w Nowosolnej.

Problemy w Zgierzu

W Zgierzu, rolnicy zablokowali rozwidlenie drogi krajowej nr 91 z wojewódzką 702, co spowodowało zablokowanie wjazdów do miasta od strony Łodzi, Włocławka oraz Kutna. Policja na miejscu kieruje ruchem, starając się minimalizować zakłócenia, jednakże skala protestu i jego lokalizacja sprawiają, że utrudnienia są znaczące.

Protest rolników w Łodzi i Zgierzu jest wyrazem ich niezadowolenia z polityki rządowej oraz zapisów Zielonego Ładu. Rolnicy podkreślają, że czują się niesłuchani i nie mają zaufania do obecnych rozwiązań proponowanych przez rząd. Policja oraz lokalne władze apelują o cierpliwość i zrozumienie dla protestujących, jednocześnie starając się zapewnić płynność ruchu w miarę możliwości.

Więcej informacji z Łodzi znajdziesz na https://monotematycznaona.pl/news