środa, 04 październik 2017 12:13

Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

Wizyta w gabinecie dentystycznym nie musi być stresująca. Profesjonalny stomatolog przed wykonaniem bolesnego zabiegu poda znieczulenie, ponadto zadba, by także dzieci poczuły się w jego gabinecie bezpiecznie i komfortowo.

 

Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

Oczekiwanie na wizytę

Wybierając gabinet stomatologiczny, kieruj się profesjonalizmem. Jednym z dowodów na to, że trafiłeś w dobre miejsce, jest długi czas oczekiwania na planowaną wizytę (nawet do miesiąca), ale z drugiej strony w nagłym przypadku jesteś traktowany priorytetowo. Po zastosowaniu się do zaleceń higienistki i stomatologa, przychodzisz tylko na przeglądy i zdjęcia kamienia nazębnego, a próchnica staje się sporadycznym problemem. Jeśli trafiłeś na gabinet, który świeci pustkami, a pacjenci przyjmowani są od ręki, może to być sygnał, że miejsce nie cieszy się dobrą opinią.

Wysokie ceny

Dobre materiały do trwałych wypełnień i sprzęt dentystyczny, taki jak mikroskop, muszą kosztować, dlatego nie oszczędzaj na stomatologu i nie zrażaj się wysokimi cenami w gabinecie stomatologicznym.

Szeroki zakres usług

Profesjonalna klinika stomatologiczna oferuje szeroki zakres usług, jednocześnie poszczególnymi zabiegami zajmują się specjaliści. Zęby wyrywa chirurg, jednak przed ekstrakcją zęba u dziecka zalecana jest wizyta u ortodonty, który wykona pantomogram. Badanie promieniami rentgenowskimi pozwoli określić, czy są wszystkie zęby. Czasem zdarza się sytuacja, że w łuku zębowym brakuje stałych piątek, a to sygnał, by ściągnąć szóstki do środka. W przeciwnym razie po ekstrakcji mleczaka zalecane jest założenie porcelanowej nasadki, by zachować miejsce na stały ząb. W profesjonalnym gabinecie wykonamy więc nie tylko leczenie kanałowe, ale też implanty zębowe, protezy i aparat dentystyczny.

Profilaktyka przede wszystkim

Profesjonalna klinika stomatologiczna wie, jak ważna jest odpowiednia profilaktyka, dlatego obowiązkowo wysyła pacjenta na wizytę u higienistki, która poinstruuje, jak prawidłowo czyścić zęby i przestrzeń między zębami, a także zdejmie kamień. Dopiero wtedy stomatolog podejmie się leczenia.

© 2013-2020 by SN2.EU