piątek, maj 24, 2024
piątek, 03 luty 2012 11:14

Soplica Pigwowa pojawiła się na rynku alkoholowym

Owoce pigwy są znane i cenione w naszej kuchni już od czasów staropolskich. Wtedy ich kwaskowy smak odnaleźć można było przede wszystkim w przetworach takich, jak desery, soki czy domowe alkohole. Dziś Soplica wprowadza na rynek limitowaną edycję powstałą ze zbiorów dojrzałej pigwy z 2011 roku - Soplicę Pigwową.

Soplica - marka szlachetnej wódki oraz ekspert od nalewek wprowadza na rynek nowość - Soplicę Pigwową. Ta leżakowana w specjalnych warunkach nalewka wytwarzana jest z owoców pigwy z polskich sadów. Nowy alkohol wprowadzany jest na rynek w limitowanej edycji, stworzonej ze zbiorów, które odbyły się jesienią 2011 roku.

„Owoce pigwy dojrzewają na jesieni i tylko wtedy odbywają się ich zbiory. W 2011 roku, złota polska jesień była na tyle długa, że pozwoliła im spokojnie dojrzeć w promieniach słońca i ciepła. Dzięki temu, otrzymaliśmy pigwę pełną smaku i aromatu. Z niej właśnie fachmistrzowie Soplicy sporządzili najwyższej klasy słodką nalewkę o szlachetnym smaku owoców z delikatną nutą kwaskowości.” – mówi Przemysław Jaczewski, Brand Manager marek Jeżówka i Soplica.

Soplica Pigwowa rozszerza portfolio nalewek marki Soplica (Wiśniowa, Orzech Laskowy, Malinowa). Nowość dostępna będzie w sklepach handlu nowoczesnego (cena ok. 22 zł) oraz tradycyjnego (cena ok. 24 zł). Przy wprowadzeniu na rynek otrzyma wsparcie w punktach sprzedaży, w prasie handlowej oraz na profilu Antka Soplicy na Facebook (www.facebook.com/antek.soplica).