piątek, 28 październik 2011 11:40

Pierwsza polska wódka jęczmienna!

W październiku na rynku pojawiła się nowa wódka czysta od Żołądkowej Gorzkiej. Wódka w stu procentach wyprodukowana ze szlachetnego jęczmienia, która swoją wyjątkową czystość  i neutralny, łagodny smak zawdzięcza starannie wyselekcjonowanym ziarnom.
Jęczmienna Żołądkowa Gorzka wyznacza nową klasę jakości w segmencie wódek popularnych. Jest to pierwsza produkowana w Polsce wódka, w całości powstająca z jęczmienia. Dotąd te szlachetne ziarna zarezerwowane były jedynie do produkcji alkoholi z półki premium i superpremium, podobnie jak proces wytwarzania wódek z jednolitego surowca. Żołądkowa Gorzka standard ten wprowadza na półkę wódek popularnych.
Gwarancja wyjątkowego smaku i nowej jakości Jęczmiennej Żołądkowej Gorzkiej kryje się w starannie wyselekcjonowanych ziarnach. Tylko takie zboże nadaje tej wódce wyjątkowo neutralny smak i delikatny aromat. Jęczmień to zboże o doskonałym rodowodzie. Szlachetne i wymagające. Do wyrobu wódki wykorzystywane niezwykle rzadko, głównie przez Skandynawów, jęczmień to także surowiec, z którego produkowane są whisky. 
Niekwestionowany sukces lidera rynku (17% udziału wolumenowego w segmencie wódek czystych, MAT AC Nielsen sierpień, 2011) - Czystej de Luxe Żołądkowej Gorzkiej, którą Stock Polska wprowadził w 2007 roku zachęcił producenta do podjęcia kolejnego kroku w stronę wódek czystych. Wiedziony entuzjastyczną reakcją konsumentów przygotował Jęczmienną Żołądkową Gorzką, która podobnie do Czystej de Luxe wyznacza nowe standardy wśród wódek czystych. – Nad wprowadzeniem nowej wódki pracowaliśmy od dawna – mówi Marek Malinowski zarządzający spółką Stock Polska.
Nowa Żołądkowa Gorzka Jęczmienna dostępna będzie w październiku w butelkach o pojemności 0,1l, 0,2l, 0,5l i 0,7l.Sugerowana cena detaliczna wynosi 20,95zł.
© 2013-2020 by SN2.EU