czwartek, lipiec 18, 2024
sobota, 29 październik 2011 22:43

J.A. BACZEWSKI moda, prestiż i muzyka

Legendarna marka wódki, która niezmiennie towarzyszyła najsłynniejszym balom i rautom polskich elit okresu międzywojennego, powróciła po 72 latach na emigracji!J.A. BACZEWSKI 19 i 20 października br towarzyszył znakomitej zabawie gościom dwóch prestiżowych wydarzeń: imprezie promującej jedenastą część kultowej kompilacji „Pozytywne Wibracje vol. 11” oraz after party konkursu Elite Model Look. 

W środę 19 października w klubie Iguana Lounge promowano kompilację „Pozytywne Wibracje vol. 11” autorstwa Stanisława Trzcińskiego. Atrakcją wieczoru był występ 18-osobowego, swingującego Szymanowski Big Band Warsaw. Młodzi muzycy oczarowali publiczność ciepłymi i pozytywnie wibrującymi dźwiękami. Repertuar kompilacji to nowoczesna, energetyczna, taneczna i nastrojowa mieszanka najlepszych dźwięków neo soul, lounge, funk i acid jazz. Na dwóch płytach znajdziemy utwory artystów takich jak Paloma Faith, Adele, Gossip, Mika, Marcus Miller, Seal, ZAZ, Caro Emerald, Morcheeba, De Phazz, Count Basic, Ledisi, Maxwell, czy Jason Mraz. Wśród gości, którzy bawili się w Iguana Lounge, byli m.in. Rafał Królikowski, Piotr Polk, Michał Lesień, Cezary Kosiński, Anna Oberc, Dominika Gwit, Andrzej Deskur, Mika Urbaniak, Monika Dryl.Zaledwie dzień później, w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się niezapomniana gala finałowa znanego na całym świecie konkursu Elite Model Look, która pozwoliła wyłonić najlepszą spośród 21 finalistek. Elite Model Look to synonim piękna, mody i prestiżu. Najsławniejsze modelki, takie jak Cindy Crawford, Linda Evangelista czy Gisele Bundchen swoje pierwsze kroki na wybiegu stawiały właśnie na castingach tych zmagań. W tym roku w Polsce najlepsza okazała się Michalina Czynszak i to ona ma szansę podbić serca najsławniejszych projektantów mody na wybiegach całego świata. Galę finałową poprowadziła Agnieszka Popielewicz i Jakub Klawiter. 

Tuż po wielkich emocjach towarzyszących uroczystości, zaproszeni goście udali się na after party do Klubu Dekada w Warszawie. Oprócz osobistości świata mody, stylistów, projektantów i modelek, konkurs Elite Model Look zgromadził gwiazdy ze świata polskiego show biznesu m.in. Monikę Mrozowską, Izabelę Janachowską, Candy Girl, Magdę Steczkowską, Anetę Teodorczuk-Perchuć, Honey Honoratę Skarbek, Marcina Kwaśnego, Andrzeja Krzywego, Asię Ash czy Tomasza Luberta.  

J.A. BACZEWSKI to symbol najwyższej jakości i marka, która może się poszczycić 229-letnią tradycją. Od 1782 roku ta ziemniaczana wódka była produkowana w destylarni alkoholu założonej przez rodzinę Baczewskich we Lwowie. Dynamiczny rozwój marki przerwała II Wojna Światowa, podczas której zniszczona została lwowska fabryka, w tamtym czasie największy zakład produkujący wódki i likiery w Europie. Dopiero w 1956 roku rodzina Baczewskich odzyskała prawa do znaku towarowego i wspólnie z Eduardem Gesslerem, wznowili produkcję w oparciu o zachowane receptury w wiedeńskim oddziale firmy pod nazwą ALTVATER GESSLER - J.A. BACZEWSKI. Pozwoliło to na kontynuację sprzedaży wódki na rynkach USA, Australii i Europie Zachodniej, gdzie stale zdobywa ona najwyższe nagrody na licznych prestiżowych konkursach. Po 72 latach na emigracji, w czerwcu 2011 roku, marka wróciła na polski rynek.