piątek, maj 31, 2024
środa, 03 kwiecień 2019 08:11

Samochód w kilka minut? To możliwe!

Nierzadko stajemy przed sytuacją, gdy potrzebny jest nam samochód – ale niestety nie mamy do niego dostępu. Może to być spowodowane koniecznością oddania samochodu do naprawy, nagłym wyjazdem, chęcią swobodnego poruszania się na wakacjach (na które polecieliśmy np. samolotem).

 

Wydawać mogłoby się, że w takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem pozostaje przemieszczanie się taksówką. Ale przecież to może słono kosztować. A może by tak wynająć samochód? Takie rozwiązanie sprawia wrażenie bardzo wygodnego, ale kojarzy się z generowaniem wysokich kosztów. Ale to błędne przekonanie – jeśli poświęcimy chwilę na poszukanie wypożyczalni samochodów oferującej atrakcyjne ceny, wówczas wynajem może okazać się tańszy niż ciągłe podróżowanie taksówkami!

O rosnącej popularności wynajmu samochodów najlepiej świadczy fakt, że stale przybywa wypożyczalni samochodów, które oferują atrakcyjne opcje. Warto jednak porównać oferty kilku wypożyczalni, gdyż mogą one znacząco różnić się jakością usług oraz cennikiem. Nie brakuje firm, które narzucają bardzo wysokie opłaty za wynajem samochodu, a za wysoką ceną nie zawsze stoi zadowalająca jakość usług. Warto skorzystać z internetowych porównywarek, zapoznać się z opiniami klientów poszczególnych wypożyczalni w Internecie. Uzyskamy wówczas całościowy obraz rynku usług świadczonych przez wypożyczalnie i nie zaskoczy nas niska jakość usług czy wysokie koszty dodatkowe.

Jak wygląda wynajęcie samochodu w praktyce? Czy możliwe jest bardzo szybkie załatwienie wszelkich formalności? Oczywiście! Dzięki temu możemy bardzo szybko zyskać dostęp do samochodu – także w naglącej, awaryjnej sytuacji. Przede wszystkim – musimy wybrać odpowiednią wypożyczalnię samochodów. Odpowiednią, czyli taką, która oferuje szeroką gamę modeli samochodów, zapewnia wynajem zarówno krótko – jak i długoterminowy, możliwość wyboru opcji dodatkowych. Następnie wystarczy udać się do wybranej wypożyczalni i podpisać umowę. Taką wypożyczalnią długoterminową samochodów jest niedawno powstała w Katowicach floteocars.pl. Posiada ona w ofercie szeroką gamę najnowszych modeli samochodów, więc każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie. Do podpisania dokumentu niezbędne jest prawo jazdy i drugi dokument potwierdzający tożsamość, a także uważne przeczytanie umowy. A potem można odebrać samochód. Przy odbiorze auta powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jego stan techniczny – zgłosić należy nawet najmniejszą zauważoną rysę czy zabrudzenie wewnątrz auta. Dobrze jest sprawdzić poziom oleju i paliwa w baku. Z kolei podczas oddawania auta należy zapoznać się wnikliwie z protokołem oddania.

Jak widać wystarczy poświecić naprawdę chwilę i pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby z powodzeniem korzystać z usług wypożyczalni samochodów. Ta wygodna forma dostępu do samochodu może stać się doskonałym sposobem na rozwiązanie problemów z transportem – zarówno doraźnie, jak i na dłuższy okres czasu. A osoby, które planują wypożyczanie samochodu przez dłuższy czas, a następnie zakup samochodu, mogą pomyśleć o leasingu. Wówczas po okresie dzierżawy samochodu istnieje możliwość jego kupna w preferencyjnych cenach.