środa, maj 29, 2024
wtorek, 19 marzec 2019 11:06

Jak zorganizować przewóz ponadgabarytowy?

Transport ponadgabarytowy Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy, ponadnormatywny, nienormatywny… potrzebujesz specjalistów! Wybierz firmę, która zorganizuje transport Twojego towaru nawet na dalekie dystanse i pomoże Ci zdobyć wszelkie pozwolenia.

Przewóz ponadgabarytowy – jak działa i kiedy warto skorzystać z usług firmy?

Firmy zajmujące się spedycją mają różne oferty – wybierz taką, która odpowiada Twoim potrzebom i wykona przewóz ponadgabarytowy kompleksowo. Zwróć uwagę na jej doświadczenie i możliwości, które Ci daje. Przykładowo, firma SPT zajmuje się transportem zarówno drogami morskimi, jak i lądowymi. Decydując się na jej usługi zyskujesz nadzór specjalistów na każdym etapie przewozu. Profesjonaliści zajmą się przygotowaniem odpowiedniej trasy specjalnie dla Ciebie, uwzględniając rodzaj załadunku,  ilość potrzebnych pozwoleń i Twoje oczekiwania.

Przewóz ponadgabarytowy - czy mój ładunek da się przetransportować?

Maszyny budowlane i rolnicze, łodzie, wiatraki, linie produkcyjne, kontenery, nawet domki letniskowe – wszystkie te ładunki da się i można przetransportować. Przewóz ponadgabarytowy o dużej masie i niestandardowych wymiarach to trudne wyzwanie i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Firma spedycyjna zajmie się logistyką całego przedsięwzięcia, a więc także dobierze odpowiednie do Twojego ładunku pojazdy – wszystko po to, by dotarł do celu szybko, a przede wszystkim bezpiecznie.

Przewóz ponadgabarytowy – jak przetransportować towar?

Przewóz ponadgabarytowy w Europie – zwłaszcza na terenie Unii Europejskiej, drogą lądową – jest najłatwiejszy do zorganizowania (choć i on wymaga wielu przygotowań). Sytuacja jest bardziej skomplikowana, kiedy trzeba zorganizować przewóz ponadgabarytowy międzykontynentalny czy transport drogą morską. Problemem jest zwłaszcza uzyskanie pozwoleń na przejazdy ponadnormatywne czy zaplanować przeprawy promem. Czasami pojawiają się też kłopoty związane z odprawą celną. To kolejny powód, by zaufać profesjonalistom, którzy zajmują się tym na co dzień i mają doświadczenie. Tym sposobem możesz zaoszczędzić sobie nerwów.

Przewóz ponadgabarytowy - przepisy, zezwolenia, sprawozdania, pilotaż, ubezpieczenie

Każdy ładunek nienormatywny przewożony drogą lądową musi zostać zakwalifikowany do jednej z siedmiu dokładnie opisanych kategorii. Przewóz ponadgabarytowy i ciężkie mogą wymagać także specjalnych zezwoleń, a niektóre z nich także pilotażu czy eskorty policyjnej. Tym wszystkim może zająć się za Ciebie firma spedycyjna. Takie firmy powinny zapewnić także ubezpieczenie Twojego ładunku i przygotować sprawozdania techniczne, np. zrobić badania trasy przewozu. Lepsze firmy przewozowe, takie jak SPT oferują także usługi przewozów lotniczych, obsługę „door to door” czy „port to port”. Możesz polegać na nich także przy relokacji swojej firmy.

Dowiedz się więcej o transporcie nienormatywnym na: https://spt24.eu/